תלונה נגד אנרכיסטים משחיתי רכוש בבקעת הירדן

תלונה הוגשה נגד פעילי 'לוחמים לשלום' על הרס גדר סמוך לישוב חמדת שבבקעת הירדן: "בקעת הירדן הפכה לאזור ללא חוק שבו כל אנרכיסט עושה ככל העולה על דעתו ללא חשש לתוצאות".

שמעון כהן - ערוץ 7 , ד' באדר תשפ"א

תלונה נגד אנרכיסטים משחיתי רכוש בבקעת הירדן-ערוץ 7
הגדר שהושחתה
צילום: DMU

הארגונים "הפורום המשפטי למען ישראל" ו"פרויקט DMU", הנאבק בתופעת האנרכיסטים, הגישו היום (שלישי) תלונות לרשם העמותות נגד עמותת "לוחמים לשלום" בה דרשו לפתוח בחקירה נגד העמותה בשל פעולת השחתת רכוש מכוונת שביצעו פעיליה.

בפורום וב-DMU מדגישים כי השחתת הרכוש שביצעו פעילי 'לוחמים לשלום' מהווה עבירה פלילית ולפיכך עומדת בניגוד לחוק העמותות.

מגישי התלונה מספרים כי "פעילי עמותת "לוחמים לשלום" הגיעו ביום ראשון האחרון לאזור חמדת שבבקעת הירדן וחתכו גדר תיל באורך כ-500 מטר ששימשה למניעת הגעת בקר וצאן לכביש. פעילי "לוחמים לשלום" צילמו את עצמם חותכים את הגדר ואף הציבו שלטים עם לוגו הארגון על עמודי הגדר".

עו"ד יותם אייל, מנכ"ל הפורום המשפטי, אומר כי "עמותות חייבות לפעול על פי חוק. נראה כי במקרה הנוכחי בחרה העמותה בכוונה תחילה לפעול בניגוד לחוק ולפגוע ברכושם של אחרים. לפיכך מצופה מרשם העמותות לפעול בכדי לא לאפשר לאנשים שעוברים על החוק מצד אחד ליהנות מיתרונותיה של עמותה ומצד שני לעשות כרצונם בניגוד לחוק".

בארגון המתנדבים 'פרויקט DMU' העוקב אחר פעילותם של ארגונים אנרכיסטיים מהארץ ומחו"ל, מתעד אותם ומעבירם לטיפול רשויות האכיפה, מציינים כי "תופעת האנרכיסטים ישראלים המציקים לצבא ולתושבים הינה תופעה הולכת ומתרחבת. בקעת הירדן הפכה לאזור ללא חוק שבו כל אנרכיסט עושה ככל העולה על דעתו ללא חשש לתוצאות. במקרה המדובר נחצה קו אדום ברור בו עמותה ישראלית רשומה מבצעת עבירה פלילית, בגלוי ובגאווה. על הרשויות לפעול נגד תופעה זאת ועל רשם העמותות לחקור ולפעול כנגד את עמותת 'לוחמים לשלום'".