גנץ וטרופר
גנץ וטרופר צילום: דוברות

שר התרבות והספורט חילי טרופר ושר הביטחון ויו״ר כחול לבן בני גנץ ערכו הערב (שלישי) מפגש עם מאות עובדים מענפי התרבות השונים לקראת פתיחת ענף התרבות למחוסנים ומחלימים בשבוע הבא.

במפגש הזום השתתפו גם אזרחים שממתינים לחזרתה של התרבות.

גנץ אמר, "תרבות היא אוויר לצופים, ופרנסה לשחקנים ולעובדי הבמה השונים. אחרי חודשים ארוכים - אני שמח ומצפה לתחילתו של קיום מתווה הפתיחה כבר משבוע הבא, ומודה לשר טרופר על המאמצים יוצאי הדופן שלו בעניין".

"פתיחת התרבות תחזיר למעגל העבודה והפרנסה אלפי עוסקים במלאכת התרבות שלא התפרנסו זה חודשים, ולא פחות מכך - צרכני התרבות שמשוועים ליצירה, להצגות ומופעים", הוסיף.

טרופר אמר, "בשנה הזו, למרות שאנחנו בצל הקורונה, היה לי חשוב כל הזמן להגיד לאנשי התרבות, שבשנים האחרונות קצת זלזלו בהם וחבטו בהם, להגיד להם שהם חשובים, שהחברה צריכה אותם ושיהיו גאים במה שהם עושים".

לדבריו, "השנה הזו הייתה קשה והעבודה שלנו הייתה כל הזמן לקיים פעולות הצלה כדי לשמור על התרבות מעל המים. בפעימה המשמעותית הראשונה שהמשק נפתח, למרות שאולי יש לובי יותר חזק לדברים האחרים, עולם התרבות הא הראשון להיפתח, כאמירה חברתית חשובה. במדינת ישראל גם בשבוע הבא מגבלת ההתקהלות היא 20 אנשים בחוץ ו-10 אנשים בפנים ויש מקום שבו יתאפשרו מאות אנשים יחד וזה עולם התרבות על פי מתווה התו הירוק."

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו