משרד הבריאות מרגיע את הביקורות

רגע לפני תחילת התחרות הבינלאומית גראנד סלאם תל אביב בג'ודו, במשרד הבריאות מרגיעים לאחר מספר תוצאות חיוביות לנגיף של האורחים

נרי וייס - ערוץ 7 , ד' באדר תשפ"א

משרד הבריאות מרגיע את הביקורות-ערוץ 7
בדיקת קורונה
צילום: ISTOCK

סערה בגלל טורניר הספורט הבינלאומי בג'ודו. תשובות קורונה גבוליות של חמישה חברי משלחות זרים שהגיעו לארץ אמש, בנוסף לחמישה עובדים חיצוניים שנמצאו חיוביים לנגיף, מעוררת סערה גדולה בכל הקשור לקיום התחרות הבינלאומית בג'ודו בתל אביב בסוף השבוע הקרוב.

למעשה, עוד לפני הגעתם ארצה של 450 הספורטאים הזרים עם 200 המלווים שלהם, מתחו רבים ביקורת על קיום התחרות הבינלאומית בארץ, בזמן שהמשק הישראלי כולו עדיין לא חזר לפעילות ואזרחים רבים עדיין לא חזרו לעבודה, וטענו כי ראשי הג'ודו והספורט מסכנים ומעלים את הסיכוי להגעתם של מוטציות הנגיף מחו"ל.

הערב (שלישי), מרגיעים במשרד הבריאות את הרוחות הסוערות.

"הגרנד סלאם הוא טורניר רשמי בינלאומי הנחשב הטורניר האחרון לקראת האולימפיאדה בקיץ" נכתב בהודעת משרד הבריאות. "ישראל זכתה לארח אותו והתחייבה לפדרציה העולמית. הטורניר הוצג בממשלה על ידי שר התרבות והספורט".

על פי משרד הבריאות, "הטורניר תוכנן לעומק לעמוד בסטנדרטים המחמירים ביותר בתחום ההתגוננות בפני הקורונה וקיבל את אישור משרד הבריאות, עוד לפני הסגר וסגירת השמים. כל הספורטאים נבדקים לפני הגעתם ולאחר נחיתתם, השהיה מתבצעת בתנאי בידוד מוקפדים וההתמודדויות נערכות בתנאי ריחוק חברתי וללא קהל".

במשרד הבריאות הסבירו את הימצאותן של 5 בדיקות מהמשלחות הזרות, בהם ג'ודוקאי אחד גבוליות, כשאמרו: "נמצאו 5 מקרים בהם הבדיקה הדגימה מצב המוגדר חיובי גבולי לנגיף הקורונה, ברובם הנם אנשי צוות שככל הנראה מאומתים גבולית על רקע סיפור של החלמה מקורונה בשבועות האחרונים וממצא זה נפוץ בקרב מחלימים.

כחלק מהפרוטוקול, חזרו על הבדיקות למאומתים ובינתיים כולם בבידוד מחמיר במלון במימון הטורניר וכך גם הבדיקות. במידה והבדיקות הנוספות יצאו שליליות, הם יוכלו להשתתף בטורניר. אך במידה ובדיקות שהודגמו יהיו חיוביות הם יישארו בבידוד מחמיר במלון. כמו כן, נמצאו 5 מאומתים בקרב עובדים שנדגמו בטרם החלו לפעול באתר התחרות ולא נכנסו לאתר בכלל, וכלל לא קיימו מגע עם המשלחת או הספורטאים", אמרו במשרד הבריאות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il