21 הרוגים בסערה בארה"ב

סערה עזה במרכז ודרום ארה"ב, עם קור מקפיא ושלג עז, גרמה למותם של 21 בני אדם. 150 מיליון אזרחים תחת אזהרת מזג אויר.

תגיות: ארה"ב
ניסן צור - ערוץ 7 , ה' באדר תשפ"א

21 הרוגים בסערה בארה"ב-ערוץ 7
אילוסטרציה
iStock

סערה חורפית עזה מכה בחלקים גדולים של ארה"ב ומביאה להרוגים ונזק קשה לתשתיות.

21 בני אדם נהרגו בסערה שמכה בחלקים נרחבים של מרכז ודרום ארה"ב, וכוללת טמפרטורות מקפיאות שוברות שיאים, שלג כבד ורוחות עזות.

לפחות 150 מיליון בני אדם במספר מדינות בארה"ב נמצאים תחת אזהרה שלא לצאת מבתיהם ולהתגונן מפני הסערה הקשה שכבר גבתה קורבנות רבים.

המדינה שנפגעה בצורה הקשה ביותר היא טקסס, שם 4 מיליון בתי ועסקים נותקו מחשמל למשך שעות ארוכות, כאשר מאות אלפי משפחות נוספות סבלו מהפסקות חשמל בקור המקפיא באורגון ובמדינות אחרות.

מושל טקסס, גרג אבוט, אמר כי הרשויות במדינה הזעיקו את חיילי המשמר הלאומי לסייע להתמודד עם נזקי הסערה ולסייע לאזרחים. שלושה בני משפחה נהרגו בצפון קרוליינה לאחר שסופת טורנדו פגעה בעיירת חוף, ובטקסס נספו עוד 4 בני משפחה שהשתמשו באח על מנת להתחמם לאחר הספקת חשמל.

בשיקגו נרשם שיא של 46 ס"מ של שלג, בעוד מדינות אחרות סבלו משלג וגשם מקפיא שביא לקריסת עצים וניתוק קווי חשמל. הסערה הקשה גרמה גם לעיכובים במשלוח ומתן החיסונים לקורונה, לאחר שאזרחים רבים לא יכולים לצאת מבתיהם בימים האחרונים.

הרשויות במדינות מרכז ודרום ארה"ב ביקשו מהאזרחים שלא לצאת מהבתים, ומהנהגים שלא להשתמש ברכב ללא צורך לאחר שהקרח שהצטבר על כבישים גרם להחלקות ותאונות רבות. מושל קנטקי, אנדי בשאר, אמר כי "לא עברנו שנה שלמה של מגיפה, רק כדי לאבד אנשים בסופת קרח או שלג".

בשירות מזג האוויר האמריקאי צופים כי הסערה תימשך עוד מספר ימים ואף תתחזק במספר מדינות, כאשר האזהרה לפלורידה וג'ורג'יה היא כי צפויות סופות רעמים , שלג וגשם כבדים בימים הקרובים. הסופה אמורה להיחלש מעט רק לקראת סוף השבוע.