"הפנה עורף למולדת שלו ולערכים שלה"

אחרי מספר ימים בהם שתקו, באירן מגיבים להגעתו של הג'ודוקא סעיד מולאי לישראל ולהתמודדות שלו בתחרות הגרנד סלאם בתל אביב

נרי וייס - ערוץ 7 , ה' באדר תשפ"א

"הפנה עורף למולדת שלו ולערכים שלה"-ערוץ 7
הג'ודוקא האירני סעיד מולאיי
צילום: רויטרס

"אני מגנה בחריפות את הצעד של סעיד מולאי. הוא לא גיבור, אלא בושה למולדת. הגבורה שלו ריקנית לגמרי. הוא נוחת בתל אביב ומתרברב בזה, אבל זה לא כבוד, זו אות קלון שהוא יישא למשך שארית חייו. הטיפש הפנה עורף למולדת שלו ולערכים שלה בעבור חופן דולרים, והכתם הזה לא יימחה לו לעולם", כך אמר יו"ר איגוד הג'ודו האיראני אראש מירסמאיילי בהתייחסו להגעתו של הג'ודוקא האיראני לתחרות הגרנד סלאם בתל אביב שתיפתח מחר.

אחרי שבמשך מספר ימים לא הגיבו באירן להיסטוריה שעשה הג'ודוקא שעד לפני שנה וחצי ייצג אותם בתחרויות ואליפויות העולם, כשהגיע לראשונה לישראל ולראשונה ככל הנראה יתחרה מול יריב ישראלי, יו"ר איגוד הג'ודו האיראני שבר שתיקה ותקף בחריפות את הספורטאי הבכיר ביותר שהוציאה אירן.

"אני מתנצל בפני משפחות החללים והעם האיראני על המעשה הזה, ומתבייש בכך שספורטאי טיפש שרואה רק את טובתו האישית, נסע לתל אביב ועוד מתגאה בכך. סעיד, הפנית עורף למולדתך בעבור חופן דולרים או מדליה".

מירסמאיילי כינה את מולאי "ספורטאי חלול", כשהתייחס לפרישתו של הג'ודוקא מייצוג אירן לאחר אליפות העולם בטוקיו לפני שנה וחצי, במהלכה איימו על מולאי שיפגעו במשפחתו אם יעז להתחרות מול הג'ודוקא הישראלי שגיא מוקי והכריחו אותו לביים פציעה ולפרוש מהתחרות בשביל שלא יעמוד יחד עם הישראלי על הפודיום בסיום התחרות.

יו"ר איגוד הג'ודו האיראני לא שוכח למולאי את כך שבעקבות חשיפת האיומים, הושעו כל הספורטאים האיראנים מפעילות בתחרויות הג'ודו העולמיות. "זו בושה גדולה שספורטאי חלול מהתחרה תחת דגל מונגוליה בשעה ש-90 אלף ג’ודאים איראנים מושעים מכל פעילות”.

לדברי היו"ר האיראני, "מולאי הוא זה שהפך את הסיפור לעניין פוליטי, בעוד שאנחנו מנסים לא להפוך את הספורט האיראני לפוליטי. לא סתם אמצעי התקשורת המתנגדים לאירן מסקרים את הביקור הזה בהרחבה. הוא מכר את מולדתו אך ורק לטובת האינטרסים האישיים שלו", אמר מירסמאיילי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il