אוהדי הפועל מאיימים: נבוא בהמונינו

אישור קבינט הקורונה להכנסת 500 אוהדים למשחקי הכדורגל מיום ראשון הקרוב, מכעיס את אוהדי הקבוצות. "לא משרת את אוהדי הספורט"

נרי וייס - ערוץ 7 , ה' באדר תשפ"א

אוהדי הפועל מאיימים: נבוא בהמונינו-ערוץ 7
אוהדי הפועל תל אביב
צילום: פלאש 90

עושים צחוק מהאוהדים. בזמן שבדירקטוריון מנהלת הליגות בכדורגל דנים היום (רביעי) בהחלטת קבינט הקורונה לאשר הכנסתם של עד 500 צופים למגרשי הכדורגל, אוהדי הפועל ת"א טוענים לזלזול מצד ראשי משרד הבריאות ומשרד הספורט.

בהודעה מטעם ארגון האוהדים של הפועל תל אביב, "אולטראס הפועל", נכתב כי אלה יגיעו למשחק הבית של קבוצתם ביום שני הקרוב בכמות שגדולה פי עשרה מהכמות המותרת, זאת חרף האיסור על התקהלות וההגבלות המחמירות.

"בעוד כשבועיים נציין שנה מהמשחק האחרון של הפועל תל אביב בו נכחו אוהדים ביציעים", נכתב בהודעה. "אותו המשחק היה לפתיחתה של אחת השנים הקשות שלנו כאוהדי ספורט - שנה בה נאסר עלינו לפקוד את ביתנו ולמלא את היציעים בצבע וטירוף. השלב הנוכחי, שהיה צפוי וידוע לכולם, הוא השלב בו אנו נמדדים: בעוד במדינות אחרות מקבלי ההחלטות למדו מה הוא חשבון פשוט ותפוסת היציעים המותרת נקבעת באחוזים, אצלנו נראה כי ישנם פוליטיקאים אשר אינם מבדילים בין אצטדיון בלומפילד לאולם המתנ"ס בנס ציונה.

לדברי ראשי ארגון האוהדים האדומים, "500 אוהדים באצטדיון כדורגל של 30 אלף מקומות זאת תמונה רעה, עצובה ומיותרת. דבר כזה אינו משרת כלל את אוהדי הכדורגל והכדורסל, ואלו שיהנו מכרטיסים יהיו שלל המקורבים והעסקנים שממלאים כל פינה בספורט הישראלי".

יש לציין כי תלונות אלו של ראשי האוהדים האדומים, נשמעים גם אצל יתר ארגוני אוהדי קבוצות ליגת העל בכדורגל. "כארגון אוהדים אשר תמיד פועל למען האינטרס של כלל אוהדי הקבוצה, ולמרות הרצון העז לחזור ולתמוך בקבוצה בשעתה הקשה מתוך היציעים, לא נעשה זאת במצב אבסורדי בו כמות מזערית בלבד מכלל האוהדים מורשה להיכנס אל שערי האצטדיון. לא ניתן יד להפרדת הקהל לשווים יותר ופחות".

בארגון האוהדים של הפועל ת"א תקפו את בעלי הקבוצות, בהם גם בעלי הקבוצה שלהם איתם הם מסוכסכים כבר זמן רב, כמו גם את שר התרבות והספורט חילי טרופר, כשכתבו: "ברור לכל כי כלל לא מעניין את בעלי הקבוצות ושר הספורט רווחת האוהדים אלא תמונה מזוייפת של "חזרה לשגרה". בחלוף שנה של טיפול כושל במציאת פתרונות לקהל הספורט בישראל, עלינו לוודא כי הסוגייה לא תרד מסדר היום ולדרוש מתווה שפוי ופרופורציונלי - כזה המכיר במציאות המגפה אך אינו מזלזל בחשיבות הספורט למאות אלפי האוהדים".

בסיום התרו אוהדי הפועל כי "במידה והמנהלות למיניהן יאשרו את הפיילוט המגוחך של הממשלה, ביום שני הקרוב נתייצב כולנו מחוץ בלומפילד בכדי לדחוף את הקבוצה ולהציב עובדות בשטח - תמונה מזוייפת של 500 איש מלאכותיים בפנים תזכה למענה של 5,000 אוהדי ספורט אמיתיים בחוץ! ספורט להמונים ולא לעסקנים!".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il