שחקני הפועל ומכבי חיפה בדרבי החיפאי
שחקני הפועל ומכבי חיפה בדרבי החיפאיצילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

שני שחקנים ומנכ"ל שהורחקו משלושה משחקים בפועל, שחקן נוסף שהורחק משני משחקים, אחד נוסף שהורחק ממשחק אחד בלבד וקנס כספי על סך 30 אלף שקלים. אלו העונשים עליהם סיכמה מכבי חיפה היום (רביעי) עם תובע ההתאחדות לכדורגל עו"ד ניר רשף לפני העמדה לדין שלהם בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל.

הירוקים מהכרמל היו אמורים להגיע היום אל בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, זאת לאחר ששחקניה וחלק מאנשי הצוות שלה היו מעורבים באירוע האלימות החמור שהתרחש בסיום משחק הדרבי החיפאי במסגרת ליגת העל בכדורגל לפני כשבוע וחצי.

האירוע שהתרחש בסיום המשחק בו ניצחה מכבי את הפועל בתוצאה 0:2, החל על פי כתב התביעה כאשר שחקן מכבי, כובש אחד מהשערים סאן מנחם התגרה וקרא קריאות נגד האדומים של חיפה עם שריקת הסיום. מיד לאחר מכן החלה קטטה אלימה במעורבות של לא פחות מ-10 אנשים משתי הקבוצות על פי דו"ח השיפוט, כאשר אלה חבטו אחד בשני, קיללו ודחפו.

רגע לפני תחילת הדיון בבית הדין, במכבי חיפה החליטו להגיע לעסקת טיעון עם תובע ההתאחדות, עו"ד רשף.

בעסקת הטיעון סיכמו הירוקים מחיפה על הרחקתם של דולב חזיזה, אעיד חבשי והמנכ"ל אסף בן דב משלושה משחקים בפועל, כאשר בן דב יצטרך אף לשלם 5,000 שקלים בפועל ו-10,000 על תנאי למשך שנה.

בלם החיפאים בוגדאן פלאניץ' הורחק ממשחק אחד בפועל ושלושה משחקים על תנאי לשנה ואילו מי שהחל במריבה, המגן סאן מנחם הורחק משני משחקים בפועל ושני משחקים על תנאי לשנה. בנוסף, הקבוצה הירוקה תשלם קנס של 30 אלף שקלים בפועל.

משמעות הדבר היא כי כל ארבעת השחקנים ייעדרו מהמשחק נגד הפועל אום אל פאחם בגביע המדינה, כאשר בוגדן פלאניץ' ישוב כבר למשחק הליגה הבא נגד עירוני קרית שמונה ואילו חבשי, חזיזה ומנחם לא ישחקו גם נגד הפועל תל אביב.

גם היריבה העירונית השותפה לאלימות בדרבי, הפועל חיפה, הגיעה לבסוף לעסקת טיעון באשר לאירועים האלימים.

האדומים מחיפה שהגיעו כבר אל בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, חששו מפסק דין קשה ועל כן החליטו רגע לפני הדיון להודות באשמה ולהסכים לעסקת טיעון גם כן.

על פי העסקה, אצל הפועל חיפה רק שחקן אחד ירצה עונש הרחקה של שלושה משחקים בפועל - ניסו קפילוטו. גל אראל ואלון תורג'מן לו יוחסה אלימות מול מנכ"ל מכבי חיפה, יורחקו משני משחקים בפועל ואילו הקפטנים לשעבר וכיום, עדן בן בסט ודור מלול יורחקו ממשחק אחד בלבד.

מאמן הכושר של האדומים מחיפה, דני ביבס, הורחק בדומה למנכ"ל מכבי חיפה משלושה משחקים בפועל אך ניתן לו קנס על סך 1,000 שקלים בלבד ולמועדון כולו ניתן קנס של 15 אלף שקל.