דיווחים זרים: הצעירה שחצתה את הגבול לסוריה – חרדית ממודיעין עילית

דיווחים בסוריה: משטר אסד פועל לשחרר אסיר ואסירה סורים מהכלא הישראלי תמורת צעירה ישראלית שנכנסה למדינה.

תגיות: רוסיה סוריה
ערוץ 7 , ה' באדר תשפ"א | עודכן: 15:39

דיווחים זרים: הצעירה שחצתה את הגבול לסוריה – חרדית ממודיעין עילית-ערוץ 7
סוריה
צילום: רויטרס

ישראל אישרה בצהריים (רביעי) כי מתקיימים מנהלים מגעים לשחרורה של האזרחית הישראלית שחצתה את הגבול לסוריה. על פי דיווחים זרים מדובר בתושבת קרית ספר כבת 20.

סוכנות הידיעות הסורית דיווחה על עסקת חילופי שבויים בין ישראל למשטר אסר, במטרה לשחרר אזרחית ישראלית שחצתה את הגבול באזור קוניטרה ונעצרה.

לפי הדיווח, רוסיה מתווכת בין הצדדים. ישראל תשחרר את האסירה ניהאל אל-מקת ממג'דל שאמס והאסיר דיאב קהמוז מהכפר רג'ר תמורת שחרור הישראלית.

בימים האחרונים התקיימו כמה שיחות של בכירי ישראלים עם מקביליהם ברוסיה. נתניהו שוחח עם פוטין, שר הביטחון גנץ שוחח עם מקבילו הרוסי סרגיי שויגו ושר החוץ אשכנזי שוחח עם מקבילו לברוב. צה"ל לא מעורב בפרשה.

אתמול זומנו שרי הממשלה לישיבה דחופה שעל פרטיה הוטלה צנזורה. הזימון בוצע באופן טלפוני לכל לשכת שר ובאופן חריג הדיון לא התקיים באמצעות הזום אלא בווידיאו קונפרנס, הנחשב לאמצעי מאובטח יותר.

בכאן 11 דווח כי כל השרים הוחתמו על מסמך "שותף סוד" לפני השתתפותם בישיבה. על פרטי הישיבה הוטלה צנזורה - מי שביקש זאת היה שר הביטחון גנץ.

בקרמלין מסרבים להתייחס בשלב זה לדיווחים על תיווך בין ישראל לסוריה בכל הנוגע לסוגיה הומניטרית. גורם בכיר בממשל הרוסי אמר לכאן חדשות כי כרגע מבחינתם "אין תגובה" לדיווחים.