בית משפט. אילוסטרציה
בית משפט. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה כתב אישום לבית משפט השלום בעיר נגד יאנה קנטור בגין שלוש עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ריבוי עבירות של הונאה בכרטיס חיוב, זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, בידוי ראיות ועוד.

זאת לאחר שטענה כי היא חולת סרטן הזקוקה לסיוע כספי והוציאה משלושה מתלוננים כ-175,000 שקל.

על פי כתב האישום, במהלך השנים 2017-2019, הציגה הנאשמת בפני המתלוננים, להם הכרות מוקדמת אתה, מצג שווא כאילו היא חולה במחלת הסרטן. זאת על מנת להוציא מהמתלוננים סכומי כסף גדולים במרמה, לצרכיה הפרטיים.

בשל טענתה הכוזבת כי היא זקוקה לסיוע כספי למימון טיפולים במחלה, המתלוננים נתנו לה זכות מוגבלת לעשות שימוש בכרטיס אשראי שבבעלותם או נתנו לה כספים במזומן.

במהלך השנים קיבלה הנאשמת במרמה מהמתלוננים סיוע כספי בסך של כ 30,000 שקל והלוואה בגובה 50,000 שקל, שנלקחה בעבורה על ידי אחד המתלוננים. בנוסף, הנאשמת ביצעה, בניגוד להרשאה שניתנה לה, חיובים בכרטיסי האשראי של המתלוננים בסכום מצטבר של 96,000 שקל וזאת על מנת לממן את שהותה בכפר המכביה ובמלון הרודס בתל אביב.

הנאשמת יצרה אצל המתלוננים מצוקה רגשית וניצלה את רצונם הטוב לסייע לחולת סרטן, בעוד הנאשמת עשתה שימוש לרעה בכרטיסי האשראי ובכספם של המתלוננים להנאותיה הפרטיות בבתי מלון.

בנוסף, במהלך שנת 2020, בעת שנחקרה במפלג ההונאה במשטרה, בכדי להוכיח את טענתה בדבר היותה חולה במחלת הסרטן, הנאשמת זייפה מסמך הנחזה כמסמך רפואי רשמי של בית החולים אסותא, לפיו הנאשמת חולה במחלת הסרטן וזאת במטרה לשבש את תוצאות החקירה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו