מיכל ניתקה קשר ארוך מבן זוג ערבי: ''אני היום מאושרת"

מיכל יצאה ממערכת יחסים ארוכת שנים עם בן מיעוטים: "הגעתי למצב שאני לא יודעת אם אני רוצה לחיות והנה היום הכנסתי את הילד שלי לעם היהודי".

ערוץ 7 , ה' באדר תשפ"א

מיכל (שם בדוי) עברה חיים קשים. היא התגלגלה מפנימיה אחת לאחרת עד גיל 18 ומאז חיה ברחוב ללא קורת גג.

בתקופה בה הרגישה מיואשת ואבודה נכנס לחייה בן מיעוטים. הוא העניק לה קורת גג והיא חשבה שסוף סוף מצאה מקום מבטחים, אך הוא רק ניצל אותה ונהג בה באלימות קשה.

לאחר שמיכל החליטה שהיא לא יכולה יותר, ומעוניינת להתחיל פרק חדש בחייה, היא פנתה למדריכה מעברה ששמרה איתה על קשר ופנתה עבורה לעמותת "יד לאחים".

מאז, בעמותת "יד לאחים" ניסו לסייע למיכל לסיים את מערכת היחסים המורכבת הזו וללכת למקלט לנשים מוכות, אך בן זוגה עלה על ניסיון הבריחה שלה, לקח לה את הפלאפון, מנע ממנה קשר עם העולם בחוץ והפך אותה לתלויה בו.

לאחר שניסתה לברוח, בן המיעוטים רצה לשמור את מיכל קרוב אליו והחליט שיעברו לגור במחנה פליטים. מיכל חששה מאוד לעתידה ושוב בער בה לקום וללכת.

לאחר שגילתה שהיא בהריון נוסף ממנו, היא החליטה שהיא עוזבת ותוכננה בריחה נוספת. עמותת "יד לאחים" דאגה למיכל לדירת מסתור מאובזרת. על אף שהצליחה לברוח ולהגיע למקום מבטחים, מיכל הגיעה עם חבלות קשות, ללא ציוד מינימלי לה ולילדיה והייתה זקוקה לשיקום ממושך.

מלבד הקושי בשיקומה, לאור המראות שראה כל חייו והקושי להסתגל בסביבה יהודית, בנה הבכור של מיכל שילם מחיר כבד. מיכל סבלנית ומתמידה בהדרכת ההורים שהיא מקבלת בעמותת "יד לאחים" ומנסה ללמד אותו מהי הדרך הראויה ונכונה.

בשבוע שעבר, ילדה מיכל בן נוסף ובסיוע עמותת "יד לאחים" היא קיימה לו ברית מילה ביום חמישי האחרון. במהלך הברית סיפרה כי: "זו התחלה חדשה, מרגשת ומלאה חיים. אני פשוט לא ידעתי אם אני רוצה להמשיך לחיות ואם יש לי כוחות. והנה היום, הכנסתי את הילד שלי לעם היהודי. זה מאוד מרגש ואני לא חושבת שיש דבר שיותר ממלא ונותן כוח. מה שגרם לי לקום ולעזוב זו התמיכה שקיבלתי, האנשים שאמרו לי 'בואי אנחנו איתך אנחנו לאורך כל הדרך איתך אנחנו לא מוותרים עלייך', זה חימם לי את הלב ונתן לי כוחות לעזוב."

לאחר שעברה מסע אישי היא יוצאת במסר לנשים נוספות הנמצאות במערכות יחסים מורכבות ומוסיפה: "תצאי משם. את לא מבינה איזו עזרה את תקבלי בחוץ. אל תפחדי, תלכי עם כל הכוח שלך, תפני למי שצריך והם יעזרו לך. בסוף את תהיי מאושרת. אני היום מאושרת. בסוף תגיעי לאושר האמיתי כי מגיעה לך גם אהבה טובה ורק טוב בחיים".