דיווח: האישור המיוחד של שר הפנים

על פי דיווחים השר אישר למשפחתו של רב מוכר לעבור במעבר טאבה בזמן שהיה סגור בשל מגבלות הקורונה. לשכת דרעי: "הכל על פי הנהלים".

ערוץ 7 , ה' באדר תשפ"א

דיווח: האישור המיוחד של שר הפנים-ערוץ 7
Aryeh Deri אריה דרעי
Yonatan Sindel/Flash90

שר הפנים, אריה דרעי, אישר לבני משפחה של רב מוכר לעבור דרך מעבר טאבה בזמן שהיה סגור על פי מגבלות הקורונה, כך דווח בחדשות 13.

על פי הדיווח, השר נתן לפני כשבוע וחצי אישור מיוחד לפתיחת המעבר בין בין אילת וטאבה שבמצרים לאותה משפחה.

ועדת החריגים הנפיקה את האישור למהלך לאחר ששני בני משפחה הוכיחו שנשותיהן מצויות בהיריון מתקדם, אלא שאל המעבר הגיע קבוצת אנשים ובמל"ל דרשו להכניס את כולה, מחשש שייפגעו אם יישארו במצרים.

רשות האוכלוסין וההגירה מסרה בתגובה: "בימים בהם הממשלה הכריזה רק על סגירת נתב"ג והסמכות על המעברים היבשתיים היתה בידי שר הפנים על פי חוק, אושרה כניסה בגבולות היבשתיים בשלושה מקרים שונים, בהתחשב בנסיבות הייחודיות של כל מקרה. הניסיון לייחס לאחד המקרים שיקולים לא מקצועיים חסר שחר, אינו תואם את המציאות ומתעלם מכלל העובדות שהוצגו באופן מפורט, מתועד וממוסמך בפני הכתבת".

מלשכתו של השר דרעי נמסר כי "כניסת קבוצת האזרחים דרך מעבר טאבה לשטח ישראל נעשתה על פי כל הנוהלים ועל דעת גורמי הביטחון והמל"ל, בשל הסכנה שנשקפה לחייהם במקום שבו נמצאו. למרות בקשת מל"ל כי ייפתח מעבר הגבול ובקשת שר הפנים על פי סמכותו, עברו ימים עד שהמצרים הסכימו לפתוח את המעבר ולאפשר את כניסת האזרחים. אחרת היו נשארים בשטח מצרים במשך השבת ומסכנים את חייהם".