מושל ניו יורק בצרות: הטה נתונים בכוונה?

ה-FBI והתביעה בניו יורק פתחו בחקירה נגד המושל אנדרו קואומו בחשד כי הסתיר את נתוני המוות בבתי אבות "כדי להימנע ממתקפה של טראמפ"

ניסן צור , ו' באדר תשפ"א

מושל ניו יורק בצרות: הטה נתונים בכוונה?-ערוץ 7
Andrew Cuomo
Reuters

ההאשמות כלפי מושל ניו יורק כי הסתיר את הנתונים האמיתיים של מקרי המוות בבתי אבות במדינה, הופכים לחקירה פלילית.

ה-FBI והתביעה בברוקלין הודיעו כי הם פותחים בחקירה בחשד כי מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, הסתיר את נתוני המוות האמיתיים בבתי האבות, בין היתר מחשש כי הנשיא לשעבר טראמפ ינצל זאת על מנת לתקוף את דרך הטיפול של קואומו במשבר הקורונה.

בשבועות האחרונים נחשף כי לפחות 15 אלף קשישים שהתגוררו בבתי אבות בניו יורק מתו מקורונה, לעומת 8500 בלבד שדווחו על ידי הרשויות המקומיות.

התובעת הכללית בניו יורק, לטישה ג'יימס, פירסמה בחודש שעבר דו"ח שקבע כי מחלקת הבריאות בניו יורק דיווחה על 50 אחוז פחות מתים מהמספר האמיתי בבתי האבות, ומאוחר יותר הודתה אחת העוזרות הבכירות של קואומו, מליסה דה-רוזה, כי הרשויות בניו יורק אכן לא פירסמו את המספר האמיתי של המתים בבתי האבות "עקב החשש כי הנשיא טראמפ ישתמש במידע נגד קואומו".

המושל עצמו הודה גם הוא בימים האחרונים כי "הדברים היו צריכים להיעשות אחרת, והלקחים הופקו".

בעקבות הודאתו של קואומו, קראו כמה מחוקקים לשלול מהמושל את סמכויות החירום שלו. "ברור שמה שקורה כאן הוא פלילי. צריך לבטל את סמכויות החירום של המושל, וחובה לחקור את יישום המדיניות, את ההסתרה, ואת המשך הניסיונות להימנע משקיפות ואחריות הכרחיים למשפחות האבלות בניו יורק", אמר חבר הקונגרס הרפובליקני לי זלדין.