כחילוני אני יודע: עיקר הקיום - התורה

שר החינוך הבהיר כי מבחינתו יש לפתוח את מערכת החינוך במלואה ואמר כי למרות היותו אדם חילוני הוא מאמין שעיקר קיומנו זו התורה

בן שאול , ו' באדר תשפ"א

כחילוני אני יודע: עיקר הקיום - התורה-ערוץ 7
השר יואב גלנט
צילום: משה ביטון

האלוף במיל' ושר החינוך יואב גלנט הבהיר אמש כי מבחינתו יש לפתוח את מערכת החינוך במלואה.

"אין סיבה שמערכת החינוך לא תפתח במלואה. זה בדוק. אין גידול בהדבקה בגלל בתי ספר. הנושא הזה כבר נבדק כמה פעמים וראינו שאין פער של הדבקות בין הגילאים, כל הגילאים זהים באחוזי החולים, לכן זה מראה לנו שבתי הספר אינם מוקדי הדבקה", אמר בראיון שהעניק לרדיו 'קול חי'.

לדבריו, למרות היותו אדם חילוני הוא מאמין שעיקר קיומנו זו התורה. "אני יהודי חילוני שיודע שעיקר הקיום שלנו כעם ישראל – זו התורה. זה 3 תפילות ביום. הסיבה שאני רוצה להישאר שר החינוך זה כדי להנחיל במערכת החינוך יותר ערכי מסורת".

גלנט סיפר אודות סוד הצלחת החיסונים בישראל מול העולם בשל הזיהוי המוקדם של נתניהו, "יש לנתניהו מנהיגות וכושר חשיבה וראייה למרחוק. נתניהו דיבר איתי באופן אישי עוד שהייתי שר עלייה וקליטה באפריל, באמצע הגל הראשון. הוא אמר לי: כל הדברים האלה הם משניים, מה שיקבע זה החיסונים. אמרתי לו איזה חיסונים? הוא אמר לי רק חיסון יהיה פתרון לדבר הזה".

בדבריו התייחס לסערה המדינית לאחר הדיווחים מסוריה על עסקת חילופי שבויים, הנרקמת בין ישראל לסוריה, החזרת נערה ישראלית שהגיעה לסוריה, תמורת שני אסירים ביטחוניים, ואמר כי "המידע שהועבר לציבור בנושא האזרחית בסוריה זה המידע היחיד שאני יכול לומר".

גלנט הוסיף ורמז על אופי העסקה, "אני גם אומר שמערכת היחסים שנתניהו בנה עם פוטין מוכיחים את עצמם פעם אחר פעם".