פייסבוק: נחסום את האפשרות לשתף חדשות באוסטרליה

חברת פייסבוק מגיבה בצעד חריף להצעת החוק האוסטרלית ולפיה פייסבוק תחויב לשלם לגופי התקשורת על כל שיתוף חדשות שלהם ברשת החברתית

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ו' באדר תשפ"א

פייסבוק: נחסום את האפשרות לשתף חדשות באוסטרליה-ערוץ 7
מארק צוקרברג
צילום: ISTOCK

הרשת החברתית פייסבוק הודיעה אתמול (רביעי) לאוסטרלים כי היא תחסום את האפשרות לשתף שם תוכן חדשותי, כך דיווח העיתונאי יובל מן ב'ynet'.

הצעד מרחיק הלכת מגיע לאחר שבאוסטרליה מקודמת הצעת חוק שתחייב את פייסבוק לשלם לכלי התקשורת על תכני חדשות שהמשתמשים משתפים בפייסבוק.

"פייסבוק טועה", אמר שר האוצר האוסטרלי ג'וש פרידנברג בתגובה להחלטת החברה. "הפעולות שלה אינן הכרחיות, הן מוגזמות, והן יפגעו במוניטין שלה באוסטרליה".

בפייסבוק לא מצליחים להבין את ההגיון מאחורי הצעת החוק הנ"ל ואומרים כי העיתונאים ומוציאים לאור "בוחרים מרצונם החופשי לפרסם חדשות בפייסבוק, מפני שזה מאפשר להם למכור יותר מינויים, להרחיב את הקהל שלהם ולהגדיל את הרווח מפרסום".

וויליאם איסטון, מנהל הפעילות של פייסבוק באוסטרליה, כתב: "הצעת החוק אינה מבינה באופן יסודי את מערכת היחסים בין הפלטפורמה שלנו לבין המו"לים שמשתמשים בה כדי לשתף תוכן חדשותי. ההצעה אילצה אותנו לקבל החלטה קשה: לנסות לציית להצעת החוק שמתעלמת מהאמיתות הנוגעות למערכת היחסים הזאת, או להפסיק לאפשר תוכן חדשותי בשירותים שלנו באוסטרליה. בלב כבד, אנחנו בוחרים באפשרות השנייה".