איה כורם - הכוכבת של נצרת עילית

חמש שנים אחרי האלבום האחרון, מוציאה הזמרת איה כורם אלבום חדש ולמרות השם היא בכלל לא מרגישה כוכבת. "אני כוכבת של מקום שלא קיים".

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , ו' באדר תשפ"א

איה כורם - הכוכבת של נצרת עילית-ערוץ 7
איה כורם
צילום: אוהד רומנו

לפני חמש שנים הוציאה איה את אלבום הקונספט ״2023״, שהדהד את מאבקה המשפטי והפך לקאלט. שלוש שנים אחריו יצא האי.פי. ״שלך, א. כורם״, עם תרגומים שכתבה ללאונרד כהן. והבוקר היא מוציא את האלבום החדש, השישי במספר, שנקרא 'הכוכבת של נצרת עילית'.

״אני לא זוכרת מתי חשבתי על השם הזה" מספרת כורם, "אבל הוא הצחיק אותי מיד. הרי מה לי ול״כוכבות״? חוץ מזה, אין כבר מקום כזה: אני ״כוכבת״ של מקום שלא קיים: נצרת עילית היא היום ״נוף הגליל״, המשפחה והחברים כבר לא שם, הכל התחלף והשתנה, אבל איכשהו אני מרגישה עדיין קשורה למקום הזה יותר מלכל מקום אחר בעולם - לאבנים, לרחובות, לנוף".

"סליחה על הקלישאה, אבל באלבום הזה, כמו בנצרת עילית, אני מרגישה שמחה יותר ואמיתית יותר. אין על מי לעשות רושם ואין סיבה להתחפש, אפשר פשוט להיות אני. בלי לספור השמעות או כרטיסים שנמכרו, בלי איפור או בגדים לא נוחים. ככה פשוט.״

האלבום החדש כולל שמונה שמונה שירים פרי עטה, מתוכם ארבעה שכבר יצאו כסינגלים: "רק אהבה" הרומנטי, "לא עושים את זה ככה" המשמח, "כוח" המעצים ו"חורף" המרגש ובנוסף גם גרסת כיסוי ייחודית ומפתיעה ל״שיר ההד״ של אריק לביא. שותף ללחנים ואמון על ההפקה המוזיקלית הוא בן זוגה של כורם, אדם בן אמיתי - הגיטריסט, המפיק והיוצר המוערך.

את הקליפ לשיר הנושא שחררה כורם לפני שבוע והוא צולם כולו בנוף הגליל - לשעבר נצרת עילית - בהשתתפות דמויות מיתולוגיות מהמקום ועם הופעת אורח של ראש העיר.