חנוכת בית הכנסת
חנוכת בית הכנסת צילום: מנהלת החרדים הצבאית

עמותת נצח יהודה וארגון "יחד למען החייל" שיפצו ותרמו ריהוט מפואר לבית כנסת עבור חיילי הפלוגה החרדית "תומר" וחיילי האימון המתקדם של חטיבת גבעתי.

טקס חנוכת בית הספר התקיים ביום שלישי השבוע בבית הכנסת החדש בבא"ח גבעתי בהר קרן. בטקס השתתפו הרבצ"ר תא"ל הרב אייל קרים, מג״ד באח גבעתי סא״ל עברי אלבז, רב פיקוד דרום סא"ל הרב דוד חיימוב, מנכ"ל עמותת "נצח יהודה" יוסי לוי, מנהל התחום ב"יחד למען החייל" חביאר רוזנפלד ונשיא עמותת "נצח יהודה" הרב צבי קלבנאו.

במהלך הטקס הוכנסו לבית הכנסת שני ספרי תורה חדשים שנכתבו במיוחד לחיילי ההכשרות בגבעתי.

הרב הראשי לצה"ל הרב אייל קרים בירך את המשתתפים והתורמים ואת רבני עמותת נצח, ונשא דברים מרגשים לכבוד חנוכת בית הכנסת והכנסת ספר התורה.

צילום: מנהלת החרדים הצבאית

נשיא עמותת נצח יהודה הרב צבי קלבנאו אמר בטקס "האירוע המרגש מתחבר בדיוק לפרשת השבוע שלנו - פרשת ׳תרומה׳ בה כתוב 'ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם'. עלינו לזכור שבמקביל לאימונים הקשים עלינו לשאת תפילה להקב"ה שיתן לנו את הרוח להיות שליחים למען עם ישראל. חיילי 'תומר' משמשים דוגמה לשילוב של פלוגה איכותית ומקצועית עם שמירה על ערכי בית אבא. אתם דוגמה לכך שניתן לשלב אורח חיים חרדי עם שליחות והגנה על עמנו".

פלוגת "תומר" החרדית בגבעתי הוקמה בשנת 2014 והינה פלוגה מבצעית בגדוד רותם. החטיבה פועלת בגזרות יהודה ושומרון, לבנון ועזה. חטיבת גבעתי נמצאת בחוד החנית של צה"ל ולה מורשת קרב עוד מימי מלחמת העצמאות. חיילי הפלוגה מקבלים את כל התנאים המאפשרים להם לשרת בצה"ל תוך שמירה על אורח חיים חרדי.

עמותת נצח יהודה מלווה את חיילי "תומר" בכל מהלך השנה ומספקת להם מעטפת רוחנית וליווי אישי במטרה להוות גשר למשפחות ולקהילה ולרתום את החיילים להצלחה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו