המשחק של מכבי באירופה - עם קהל

רגע לפני משחקה הראשון מול מכבי ת"א במסגרת שלב 32 האחרונות בליגה האירופית היוקרתית, הודיעה שחטאר על קיום משחק הגומלין עם קהל

נרי וייס - ערוץ 7 , ו' באדר תשפ"א

המשחק של מכבי באירופה - עם קהל-ערוץ 7
מנור סולומון וחבריו בקבוצת שחטאר. ישחקו לעיניי האוהדים שלהם
צילום: רויטרס

שנה עברה מאז שיחקה אלופת ליגת העל בכדורגל בשנתיים האחרונות, מכבי ת"א, לעיני קהל אוהדים. מאז התפשט נגיף הקורונה בעולם כולו וגם בישראל, לא שיחקה האלופה הישראלית כמו יתר קבוצות הליגה הישראלית, לעיניי אוהדים ביציעים.

אחרי שאמש דחו קבוצות ליגת העל בכדורגל את מתווה קבינט הקורונה ומשרד הבריאות שאישר להכניס 500 אוהדים לאצטדיוני הכדורגל כבר מיום ראשון הקרוב, בשל העובדה כי הכמות לא מספקת ועלולה להביא למהומות והשלכות כלכליות ובריאותיות קשות מנשוא, התבשרה האלופה מכבי ת"א כי בשבוע הבא תשחק לעיניי קהל אוהדים רבים - אך לא בארץ.

מדובר במשחק הגומלין מול שחטאר דונייצק האוקראינית, במסגרת שלב 32 הגדולות של מפעל הליגה האירופית, מפעל הכדורגל השני בחשיבותו באירופה, משחק שיתקיים בקייב בירת אוקראינה.

ההודעה על קיום המשחק מול האוקראינים עם קהל ביתי, הגיעה שעות ספורות לפני המשחק הראשון בין השתיים שיתקיים הערב (חמישי) באצטדיון בלומפילד שבתל אביב, ללא קהל אוהדים.

מלבד ההתרגשות בדבר, חלומו של כל שחקן לשחק לעיני אוהדים רבים וההיסטוריה שבכך כשישחקו כך לראשונה מאז פרוץ הקורונה, מדובר גם ביתרון גדול של האוקראינים על פני המכבים מת"א כשיהנו מתמיכת אוהדיהם ומדחיפה בייתית שיכולה להכריע את הכף בהתמודדות בין השתיים. רק בשביל זה צריכה מכבי להוציא הערב במשחק הראשון ביניהן תוצאה טובה שתעזור לה מול האוקראינים במשחק הגומלין ביניהן בשבוע הבא.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il