מדליית כסף ראשונה לישראל בגרנד סלאם

התחרות שמתקיימת לראשונה בארץ, האירה פנים כבר ביום הראשון כשגילי כהן זכתה במדליית הכסף ובכרטיס לאולימפיאדה

נרי וייס - ערוץ 7 , ו' באדר תשפ"א

מדליית כסף ראשונה לישראל בגרנד סלאם-ערוץ 7
מדליה
צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

מדליית כסף וכרטיס לאולימפיאדת טוקיו. תחרות הגרנד סלאם תל אביב בג'ודו שיצאה היום (חמישי) לדרך, האירה פנים לספורטאים הישראלים כבר ביומה הראשון מתוך שלושה.

המשלחת שכוללת לא פחות מ-37 מתחרים ישראלים, 26 גברים ו-11 נשים שנרשמו לגרנד סלאם, הצדיקה את הציפייה הגדולה ממנה לזכיה במדליות, כבר ביום הראשון של התחרות.

מי שעשתה זאת ראשונה היום היא הג'ודוקא הוותיקה גילי כהן. כהן גברה בדרך לקרב הגמר על יריבות מגאורגיה, הולנד וצרפת שהבטיח לה למעשה באופן סופי את הכרטיס המיוחל למשחקים האולימפיים, בפעם השניה ברציפות, זאת בין היתר "בזכות" הפסד של היריבה על הכרטיס, חברתה למשלחת ולנבחרת הנשים, הג'ודוקאית גפן פרימו שהודחה בשלב המוקדם של התחרות על ידי צ'לסי גיילס הבריטית.

בקרב חצי הגמר, גברה כהן על אסטרלה לופס שריף הספרדייה והעפילה לגמר, שם היא פגשה את צ'לסי גיילס שניצחה את גפן פרימו הישראלית מוקדם יותר ולמעשה היא זו שבזכותה כהן הצליחה להשיג את הכרטיס לאולימפיאדה.

בגמר, גם כהן, כמו פרימו, לא יכלה לגיילס הבריטית וסיימה את התחרות עם מדליית הכסף והכרטיס למשחקים האולימפיים שאמורים להתקיים בעוד חמישה חודשים בטוקיו שביפן.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il