"יש עניין": סינגל חדש ומרגש לאודהליה ברלין וללאה שבת

אודהליה ברלין ולאה שבת התכנסו לדואט ספונטני למילותיו של ר' נחמן מברסלב - "יש עניין שיתהפך הכל לטובה"

יערה וייס , ו' באדר תשפ"א

"התקופה האחרונה אתגרה אותי מאוד", משתפת אודהליה ברלין במילים שכתבה. "מכמעט מאה אחוז עשיה לכמעט דממה, והבנה שבאיזה שהוא מקום אני צריכה להמציא את עצמי מחדש. התקווה שהייתה ש"זה עניין של כמה חודשים" חלפה, ואיתה נשחקה גם היצירתיות להמציא את עצמי כל פעם מחדש".

"היה לי בפנים איזה דכדוך עמום שליווה את הכל", היא ממשיכה. "את אותו דכדוך הרגשתי גם אצל האנשים והנשים שאיתם נפגשתי ודיברתי. התבוננתי בחורף הזה על הטבע, על העצים והעשבים, ואמרתי לעצמי - חודשים עוברים וכלום לא קורה. הטבע כמו נעצר וגם אצלו יש איזה דכדוך באוויר".

את התפנית קיבלה לפני כמה שבועות, כשמשום מקום הטבע התחיל לפרוח. "פתאום הבנתי שעל אף הרושם החיצוני של האפרוריות - קרו וקורים דברים כל הזמן מתחת לפני האדמה. לפתע גם אצלי נבט איזה ניצן פנימי, מעין רגע של תקווה טובה, והנה הלב נעור וחי וממש רצה להביא אור וטוב לעולם שיש עניין שיתהפך הכל לטובה".

את ה'פריחה' הזאת היא ניצלה לדואט עם לאה שבת שהתגייסה מיד, כמו גם הבנות המנגנות איתה תדיר ('המשפחה המוזיקלית שלי'), וכך נולד לו הסינגל החינני 'יש עניין', בגרוב ובזרימה האופיינית לשתיהן.

"המציאות התהפכה לנו כל כך הרבה השנה, ומרוב היפוכים כבר לא יודעים באיזה היפוך אנחנו ולאן כל זה הולך. אבל דווקא בנקודה הזו נמצאת גם הנחמה כי אם היא כל כך מתהפכת, אז שתתהפך לטובה! אני מתפללת על העיניים שלנו והלב שלנו שנראה את זה במהרה", מבקשת אודהליה.