תלמידים. אילוסטרציה
תלמידים. אילוסטרציה צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התנגד ותלמידי חטיבות הביניים בכיתות ז'-י' לא ישובו ביום ראשון לכיתות.

במשרד הבריאות המליצו כי התלמידים יישארו בבית שבועיים נוספים בשל החשש שחזרתם תביא להפצת המוטציה הבריטית והדבקה מואצת של בני נוער שאינם מקבלים חיסון.

ראש הממשלה הסביר כי "לאור הפתיחה הרחבה יחסית של המשק שעלולה להביא לעלייה בתחלואה ולנוכח החששות באשר להשפעת המוטציה הבריטית, הוחלט בשלב הזה לאמץ גישה זהירה ולהיצמד לתוכנית היציאה של משרד הבריאות. המחיר של הטעות הוא גדול מאוד".

מוקדם יותר פרסום משרד החינוך את ההנחיות לקיום אירועי פורים במוסדות החינוך המקיימים למידה פיזית.

בהתאם להנחיות, אירועי הפורים יתקיימו השנה בקבוצה הקבועה ועם הצוות הקבוע בבית הספר או בגן הילדים.

ברשויות שבהן מתקיימת למידה מרחוק, ניתן יהיה לקיים את האירועים בשטח פתוח בקבוצות קבועות של 20 משתתפים לכל היותר (בכפוף לשינוי התקנות).

התלמידים יוכלו להביא משלוחי מנות, אך באריזה סגורה, כאשר הם יחלקו אותם בסוף יום הלימודים. יחד עם זאת, חל איסור להקים דוכנים ולערוך תהלוכות, מצעדים, מסיבות (עדלאידע, הפנינג), נשפים וריקודים, המייצרים התקהלות.

בהתאם להנחיות, לא תותר כניסתו של מפעיל חיצוני לשטח בית הספר או אל הגן, אלא אם מדובר במפעיל הקבוע של הקבוצה בחינוך היסודי או החינוך המיוחד. כמו-כן, לא ניתן יהיה לאפשר כניסתם של הורים לשטח בית הספר והגן, ולהשתתף במפגשים בשטחים הפתוחים ובחצרות במסגרת החינוכית.

בהתייחס לחובת עטית מסיכה, מציינות ההנחיות כי מסיכת התחפושת אינה פוטרת מחובה זו. יחד עם זאת יש לנקוט משנה זהירות בעטית מסיכה מתחת לתחפושת, מחשש לחנק.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו