האנטר הערב מול מילאנו
האנטר הערב מול מילאנו צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

חזרה אחורה בזמן. שלושה שבועות וחצי אחרי משחק היורוליג האחרון שלה, שבה הערב (חמישי) מכבי תל אביב לזירה האירופית כשהתארחה אצל מילאנו האיטלקית במסגרת היורוליג.

הצהובים מת"א הגיעו למשחק הערב בידיעה כי הסיכויים שלהם להעפיל לשלב הפלייאוף של מפעל הכדורסל היוקרתי ביותר באירופה קטנים עד מאוד והפסד נוסף, ה-13 במספרו העונה במסגרת האירופית, ירחיק אותם מכך בצורה משמעותית עוד יותר.

במכבי חישבו כי 8 ניצחונות מ-12 המשחקים שנותרו להם יספיקו להם בכדי להעפיל לשלב הפלייאוף של היורוליג, אבל אחרי הקפאת משחקים בשל הסגר שהוטל במדינה גם על הטיסות הנכנסות והיוצאות, הפער רק הלך ותפח, בדיוק כמו ההפרש במשחק הערב מול האיטלקים.

מכבי, ששייטה בליגה ובמפעל הגביע לניצחונות קלילים, גילתה על בשרה את הקושי במעבר בין ישראל לאירופה כשמילאנו שניצחה 15 משחקים והפסידה שמונה בלבד, הייתה גדולה עליה בכל שלב במשחק.

הגנה נרפית בצורה מיוחדת יחד עם 0 נקודות של ווילבקין באחד ממשחקיו הרעים ביותר מאז הגיע למכבי, אפשרו למארחת האיטלקית לפתוח פער דו-ספרתי כבר בפתיחת הרבע הראשון, ממנו מכבי לא הצליחה לחזור.

אחרי שהצליחה בעונה שעברה להבטיח את העפלתה לפלייאוף, לראשונה בעידן השיטה החדשה, ולא יצא לפועל בשל התפרצות נגיף הקורונה וסיום מפעל היורוליג מוקדם מהצפוי, מכבי כנראה תסיים עונה נוספת רחוק מהמקום אליו היא רוצה לחזור - צמרת הכדורסל האירופי.