הצעירה שחצתה לסוריה נחתה בישראל

הצעירה, תושבת מודיעין עילית בת 25, שבה ממוסקבה יחד עם מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום. היא נבדקה על ידי רופאה ומצבה טוב.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' באדר תשפ"א | עודכן: 04:21

הצעירה שחצתה לסוריה נחתה בישראל-ערוץ 7
ארכיון
צילום: שגרירות ישראל בקולומביה

בישראל נחתה הלילה (שישי) תושבת מודיעין עילית בת 25 שחצתה את הגבול לסוריה והוחזקה בידי הסורים זאת לאחר מאמציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מול נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

הצעירה שבה לישראל עם משלחת ישראלית בראשות ראש סגל ראש הממשלה אשר חיון ומתאם השבויים והנעדרים ירון בלום, בהשתתפות נציגי מל"ל ורופאה.

רופאה ישראלית בדקה את הישראלית שקבעה שהיא מרגישה טוב. הישראלית שוחחה עם משפחתה. ככל הידוע, הצעירה הישראלית חצתה את הגבול באזור בלי גדר, סמוך לפסגת החרמון.

נתניהו סיפר "לפני ימים אחדים צעירה ישראלית חצתה את הגבול לסוריה. אני שוחחתי פעמיים עם ידידי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. ביקשתי את עזרתו כדי להשיב אותה, והוא אכן פעל. אני מבקש להודות לו על שנרתם שוב להשבת אזרחים ישראלים ארצה.

''ישראל תמיד עשתה ותמיד תעשה כל מה שביכולתה כדי להשיב את אזרחינו לארץ. אני מבקש להודות לנשיא המדינה, ראש המל״ל, מתאם השבויים והנעדרים, צה״ל, שב״כ, מוסד, משרד הביטחון, משרד החוץ ולכל מי שעזר בפעולה החשובה הזאת. תודה לכם", הוסיף ראש הממשלה.

כמחווה של רצון טוב וכדי לקדם את העסקה, ישראל החזירה לסוריה שני רועי צאן שנכנסו לישראל וכן תקצר בשלושה חודשים את עבודות השירות (באמצעות חנינה) של ניהאל אל-מקת, דרוזית ממג'דל שמס שנידונה לעבודות שירות.

נציין כי נתניהו שוחח עם נשיא רוסיה פוטין פעמיים בימים האחרונים, וביקש לסייע לישראל כדי להשיב את האזרחית הישראלית. הנשיא פוטין נענה בחיוב לבקשת ראש הממשלה נתניהו שהודה לו על הסיוע. ראש המל"ל והיועץ המדיני לנשיא רוסיה המשיכו ברצף שיחות על מנת להשלים את פרטי החזרת האזרחית.