יאיר לפיד
יאיר לפיד צילום: דוברות

העיתונאי נחום ברנע מדווח בטורו בעיתון "ידיעות אחרונות" על שיחת טלפון שהתקיימה השבוע בין יו"ר יש עתיד יאיר לפיד לאחד מראשי חב"ד.

לדבריו, השילוב בין דת בגרסה חרד"לית לימין לאומני מתאים לאנשי חב"ד. ב־1996 הם מימנו את קמפיין "נתניהו טוב ליהודים". המעבר ל"בן גביר טוב ליהודים" הוא הצעד הבא, טוען ברנע.

יאיר לפיד טילפן השבוע, מספר נחום ברנע, אל אחד מראשי חב"ד. "אם תתמכו במפלגה של סמוטריץ' ובן גביר, אני ארדוף אתכם", אמר. "נגמר הסיפור על חנוכיות בכל צומת בחנוכה ובתי חב"ד בכל העולם. נגמר הסיפור שלכם על אהבת ישראל".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב: ''כל ההבדל בין חב"ד ללפיד באיום אחד. תנועת חב"ד מקפידה לא להזדהות פוליטית, אוהבת ומסייעת לכל יהודי באשר הוא ללא שום תנאי או שיוך פוליטי. כל כך הפוך מיאיר לפיד. אני בטוח שבחב"ד ימשיכו לאהוב את לפיד, לקרב ולארח אותו בשמחה גם אחרי האיום הזה. כי כאלה הם החב"דניקים כבר יותר מ 200 שנה''.

השרה אורלי לוי אבקסיס אמרה כי היא ''מזועזעת לקרוא בטורו של נחום ברנע ציטוטים מתוך שיחה של -ע״פ הפרסום- יאיר לפיד עם גורם בחסידות חב״ד. אין הגדרה אחרת לדברים חוץ משנאה תהומית, שיחת איומים, וניסיון פילוג מחפיר.

''לפיד מחוייב להבהיר את דבריו באופן מיידי. מי שלוקח את אהבת ישראל כבת ערובה, מעיד על עצמו ועל ערכיו יותר מכל'', הוסיפה לוי אבקסיס.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו