ממשל ביידן הודיע הלילה (ו') כי יסכים להצטרף לשיחות עם איראן ומעצמות העולם באשר לחזרה להסכם הגרעין שנחתם בשנת 2015, ממנו פרש נשיא ארה"ב היוצא דונלד טראמפ ב־2018.

הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי (חדשות 13) שוחח עם ניסים משעל בתוכניתו ואמר: "זאת טעות נוראה. זה כשל בהבנת המשטר האיראני. ישראל תשלם על זה את המחיר. זו עסקה גרועה לביטחון המדינה".

כאמור, ארצות הברית הודיעה הלילה כי תהיה מוכנה לקחת חלק בשיחות עם איראן ומעצמות העולם על חזרה להסכם הגרעין שנחתם בשנת 2015.

"ארצות הברית תיענה בחיוב להזמנה של האיחוד האירופי להשתתף בפגישה של ששת המעצמות ואיראן כדי לדון בנושא תוכנית הגרעין האיראנית", אמר דובר מחלקת המדינה, נד פרייס.

גורם המעורה בפרטים אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי הנשיא ג'ו ביידן לא עדכן את ראש הממשלה בנימין נתניהו בשיחתם ביום רביעי כי בכוונתו לשוב לשיחות עם איראן, אך הוסיף שישראל עודכנה על שינוי המדיניות האמריקני לפני ההודעה הרשמית.

הודעת מחלקת המדינה הגיעה לאחר שמזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן שוחח אתמול עם שרי החוץ של בריטניה, גרמניה וצרפת. בלינקן ושרי החוץ של המעצמות האירופיות הזהירו את איראן מפני המשך הפרות הסכם הגרעין ודרשו שתאפשר לאו"ם להמשיך ולפקח על פעולותיה במתקני הגרעין.

בתוך כך הודיעה ארה"ב למועצת הביטחון של האו"ם כי היא מסירה את דרישתה להחזרת סנקציות האו"ם על איראן.