הפגנת התושבים נגד הפשיעה
הפגנת התושבים נגד הפשיעה צילום: מ.א רמת הנגב

מאות בני אדם מפגינים הבוקר (שישי) ברמת הנגב בטענה שהממשלה מתעלמת מהפשיעה הגוברת באזור.

ההפגנה נערכת בעקבות מעשה הסדום בילדה בת ה-10 שביצעו בדואים. התושבים נושאים שלטים שעליהם נכתב בין היתר "הגבול האדום נחצה", "די להפקרות בנגב", "דורשים ביטחון" ו-"שלומם של ילדינו לא הפקר".

"אם תישארו בבית, לילדים שלנו לא יהיה עתיד. ההורים שלנו פחות סבלו מזה, הדורות קדימה יסבלו יותר - חייבים לעצור את זה", אמר אחד המפגינים. "צריך ענישה מינימלית, אחרת אין הרתעה ושום דבר לא יעזור. אם מישהו נתפס עם נשק ומשוחרר באותו יום, אין הרתעה".

ראש מועצת שדות נגב, שי חג'ג', תקף: "איך יכול להיות שמה שמעסיק אתכם זה הרכב הממשלה הבאה, אבל אין תוכנית לטיפול בתופעה?".

ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת הנגב: "הנגב הפך למערב פרוע– אין מספיק ניידות, אין מספיק שוטרים ואין מספיק פעולות יזומות. ממשלת ישראל צריכה לעבור ממגננה להתקפה – לא יתכן מצב שבו שומרי החוק לא ישנו בלילה ופורעי החוק יסתובבו באין מפריע. יש צורך בשינוי חקיקה. כיום פושעים נכנסים בדלתות בית המשפט ויוצאים כאילו לא קרה כלום.

''לא מדובר במאבק בין יהודים לבדואים ואסור שיהפוך לכזה, החברה הערבית בנגב סובלת לא פחות מהחברה היהודית. צריך לוודא שכל תושבי הנגב כולם, יהודים ובדואים כאחד, פועלים למיגור הפשיעה. די להפקרת הנגב", הוסיף דורון.

עמיחי שיקלי בהפגנה
צילום: דוברות ימינה

עמיחי שיקלי, מועמד ''ימינה'' לכנסת, אמר בהפגנה: ״הגעתי במיוחד מהגליל, ההפגנה הזו חשובה מאין כמותה. המצב בנגב ובגליל הוא מצב בלתי נסבל. המאבק הוא לא נגד הבדואים, אנחנו לא נגד הבדואים אבל אנחנו צריכים להכריז מלחמה של ממש נגד ראשי ארגוני הפשיעה בנגב.

''המצב שבו מדינה לא מסוגלת לספק לאזרחיה בטחון אישי ברמה הכי בסיסית, והורים לא יכולים ללכת לישון בידיעה שהבת שלהם לא תיאנס במהלך הלילה, הדבר הזה הוא פשוט מחריד. זה מחייב להפוך שולחן, אני חושב שמדינת ישראל יכולה והיא כנראה לא מספיק רוצה, והדבר צריך להשתנות״, הוסיף שיקלי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו