בית המשפט בבריטניה: נהגי "אובר" יוכרו כעובדי החברה

ההחלטה עשויה לגרום לכך ש"אובר" תעניק הטבות נוספות לנהגים כמו חופשה בתשלום ושכר מינימום, והמודל העסקי של החברה ישתנה מקצה לקצה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' באדר תשפ"א

בית המשפט בבריטניה: נהגי "אובר" יוכרו כעובדי החברה-ערוץ 7
Uber
ISTOCK

בית המשפט העליון בבריטניה קבע כי ''אובר'' חייבת לסווג את הנהגים שלה כעובדי החברה ולא כקבלנים עצמאיים.

ההחלטה עשויה לפגוע משמעותית במודל העסקי של ''אובר'' בבריטניה, אחד השווקים החשובים ביותר שלה.

בית המשפט העליון קבע למעשה כי בית הדין לעבודה צדק כאשר הכריז על הנהגים כעובדי חברת ''אובר'', ודחה את הערעור שהגישה החברה.

השופטים הסבירו כי נהגי ''אובר'' הם עובדים לכל דבר ועניין, בשל העובדה ש''אובר'' קובעת תעריפים ושולטת בצורה משמעותית בנהגים באמצעות האפליקציה שלה.

התוצאות המעשיות של פסק הדין עדיין לא ברורות, אולם ההחלטה יכולה לשנות את האופן שבו ''אובר'' מתנהלת בבריטניה. ייתכן שהחברה תיאלץ להעניק הטבות נוספות לנהגים כולל חופשה בתשלום ושכר מינימום. השלב הבא הוא שבית דין לעבודה יחליט כיצד לפצות עשרות תובעים.

על פי הדיווח ברשת CNN, התביעה נגד "אובר" הוגשה לראשונה בבית הדין לעבודה בבריטניה על ידי יאסין אסלאם וג'יימס פראר בשנת 2016, שני נהגים של החברה.

אסלם סיפר כי עבד בעבר בחברה אחרת, אך התפתה לעבור ל''אובר'' בשל שכר טוב יותר ובונוסים. לטענת אסלם ההטבות פחתו כאשר יותר נהגים הצטרפו לפלטפורמה, וכתוצאה מכך היו פחות נסיעות והתעריפים הוזלו.

לאחר החלטת בית המשפט העליון, התיק יחזור לבית הדין לעבודה, שעשוי לחייב את ''אובר'' בתשלום פיצויים לכ-20 התובעים המקוריים. אלפי נהגים אחרים נקטו צעדים משפטיים נגד ''אובר'' וההחלטה יכולה להיות תקפה גם לגביהם. נהגים שהשתמשו בפלטפורמה בזמן התביעה עשויים להיות זכאים לתבוע פיצויים.

"פסק הדין נוגע בלב המודל העסקי של אובר" אמר פול ג'נינגס, עורך הדין שייצג את הנהגים בתביעה. "כעסק 'אובר' תצטרך לשקול היטב את ההשלכות של פסק הדין".