השבתה של הצעירה מסוריה: הסעיף בעסקה שנאסר לפרסום

יו"ר סיעת הרשימה המשותפת צייץ היום (שישי) בחשבון הטוויטר שלו כי "האם חייבים להמתין שיהודי יחצה את הגבול כדי לזכות בחיסון?".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' באדר תשפ"א

השבתה של הצעירה מסוריה: הסעיף בעסקה שנאסר לפרסום-ערוץ 7
חיסון לקורונה
istock

במסגרת העסקה מול סוריה שהביאה לחזרתה של הצעירה הלילה לישראל, הותר לפרסום כי שוחררו שני רועי צאן סורים.

סוכנות הידיעות הרשמית הסורית דיווחה כי ישראל שחררה גם את האסירים הסורים מוחמד חוסיין וטארק אל-עבידאן בתמורה להחזרתה. לפי הדיווח, השניים שבו לכפרם שבמחוז קוניטרה. בצעד נוסף, ישראל תקצר בשלושה חודשים את עבודות השירות של האסירה ניהאל אל-מקת ממג'דל שמס. עם זאת יש מחיר נוסף שהצנזורה לא מאשרת לפרסם.

הכתב הצבאי רועי שרון צייץ "זו אמנם לא תמורה מוכרת בז’אנר עסקאות השבויים, אבל אין לי ספק שאם הסעיף הסודי היה מתפרסם הוא היה גורר הרבה פחות עיסוק ציבורי מאשר ככה עם כל הצנזורה סביבו".

יו"ר סיעת הרשימה המשותפת, ח"כ אחמד טיבי, צייץ היום (שישי) בחשבון הטוויטר שלו כי "האם חייבים להמתין שיהודי יחצה את הגבול כדי לזכות בחיסון?".

עוד כתב טיבי כי "בשבוע שעבר העליתי בכנסת דרישה לאפשר הכנסה של אלפי חיסונים לעזה ולהעביר חיסונים לפלסטינים בגדה מהמלאי הגדול שיש בישראל (אחריות של כוח כובש). אפשר אחרת. זה החוק הבינלאומי וזה אנושי. מדובר באותו שטח אפידמיולוגי רציף".

הצעירה, תושבת מודיעין עילית בת 25 שחזרה בשאלה, הועברה אתמול לידי הרוסים ונחתה בטיסה ממוסקבה יחד עם מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום.

התנועה לאיכות השלטון פנתה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הביטחון בני גנץ בדרישה להסיר את האיפול ולפרסם באופן מידי את כל פרטי העסקה. "על פי הפרסומים, מדובר בסעיף שאינו בעל משמעות ביטחונית, אך היות ודבר פרסומו עשוי לעורר מחלוקת בציבור הישראלי, נמנעת הממשלה מלהביאו לידיעת הציבור".