נתניהו על העסקה עם סוריה: "אף חיסון ישראלי לא הלך לשם"

נתניהו על התמורה בעסקה עם סוריה: אף חיסון ישראלי לא הלך לשם, לא מוסיף עוד לבקשת רוסיה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' באדר תשפ"א

נתניהו על העסקה עם סוריה: "אף חיסון ישראלי לא הלך לשם"-ערוץ 7
נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (מוצאי שבת) לראשונה לתמורה בעסקת החילופים עם סוריה, בתיווך רוסיה, שבמסגרתה חזרה לישראל צעירה שחצתה אליה את הגבול.

"אפילו חיסון ישראלי אחד לא הלך על הדבר הזה", אמר נתניהו. "הבאנו את הבחורה, אני שמח שעשינו את זה, אבל מעבר לזה אני לא מוסיף כי זאת הבקשה של רוסיה".

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ מרב מיכאלי, שיגרה הערב (מוצ"ש) פנייה דחופה לקיום דיון על רקע עסקת חילופי השבויים מול סוריה.

בפנייה שהועברה ליו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ האוזר מציינת ח"כ מיכאלי כי "קיים חשש של ממש אדוני כי רה"מ נתניהו ושר הביטחון גנץ ניצלו את סמכותם לרעה, והטילו צנזורה על מלוא פרטי ההסכם רק כדי למנוע דיון ציבורי שיציף אל פני השטח את המחירים הכרוכים בעסקה."

במהלך השבת דווח כי ישראל הסכימה לממן במיליוני דולרים רכישה ברוסיה של מיליוני מנות חיסוני ספוטניק לקורונה, כדי שיועברו לסוריה, כך דיווח הבלוג הפוליטי האמריקני "תיקון עולם".

זאת בנוסף על ביטול עונשה של דרוזית מן הגולן שנדונה לעבודות שירות, ולשחרור שני רועי צאן והשבתם לסוריה.

חבר הכנסת אחמד טיבי רמז על כך כבר אתמול בטוויטר, "בשבוע שעבר העליתי בכנסת דרישה לאפשר הכנסה של אלפי חיסונים לעזה ולהעביר חיסונים לפלסטינים בגדה מהמלאי הגדול שיש בישראל. האם חייבים להמתין שיהודי יחצה את הגבול לעזה כדי לזכות בחיסון? אפשר אחרת. זה החוק הבין לאומי וזה אנושי. מדובר באותו שטח אפידמיולוגי רציף".

‏לפני כניסת שבת פורסם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם אימה של הישראלית שהוחזרה מסוריה, "ראש הממשלה ביקש לחזק אותה ואת משפחתה ואמר שישראל תמיד תפעל להחזיר את אזרחיה", נמסר.