הסרטון הבוטה של עוצמה יהודית: היטלר עם לב אדום

איתמר בן גביר הפיץ סרטון חריף תחת הכותרת "צפו: ממשלת החלומות של לפיד". אנשי סמוטריץ' הבהירו: הסרטון לא מטעמנו.

ערוץ 7 , ח' באדר תשפ"א

הסרטון הבוטה של עוצמה יהודית: היטלר עם לב אדום-ערוץ 7
סרטון בוטה
צילום: מתוך הסרטון

במפלגת ימינה הופתעו הערב (מוצאי שבת) לראות ברשתות החברתיות את הסרטון החדש שהפיצו פעילים של מפלגת "הציונות הדתית".

ראש עוצמה יהודית איתמר בן גביר הפיץ את הסרטון תחת הכותרת "צפו: ממשלת החלומות של לפיד".

בסרטון שנראה כקבוצת וואטצפ שנפתחת לרגל "הממשלה החדשה" מצורפים אליה חברי הכנסת מהשמאל ומהרשימה המשותפת כמו גם נפתלי בנט שיישב, כך נטען, בממשלה עם יזבק, טיבי ואיבתיסאם מרעאנה. בסרטון מופיעה גם תמונה של הצורר אדולף היטלר עם לב אדום ובדיחות על השואה.

הסרטון מסתיים בתמונותיהם של בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר תחת הכותרת "ביחד מנצחים". אנשי סמוטריץ' הבהירו כי הסרטון לא מטעמם אלא מטעמו של איתמר בן גביר בלבד.

העיתונאי יקי אדמקר צייץ בטוויטר גורמים בעוצמה יהודית שטענו "למרות שאנחנו לא מחויבים ומנהלים שני קמפיינים נפרדים, מנהלת הקמפיין של סמוטריץ' ראתה מראש את הסרטון שבו מוצג בנט כיושב בממשלה עם תומכי סמיר קונטאר והיטלר".

ח"כ מתן כהנא מימינה הגיב לסרטון "סמוטריץ צריך להתבייש שמהקמפיין שלו יוצא סרטון שמצייר אותנו כתומכי היטלר. גם בקמפיין בחירות יש קווים אדומים, סמוטריץ חצה אותם היום באופן מזעזע. כצאצא לניצולי שואה, וכאחד שהיה לוחם ומפקד בצה״ל במשך 30 שנה, אני פשוט מזועזע".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הגיב לסרטון, "‏אין גבול לתועבה של בן גביר וסמוטריץ׳. גטו, שואה, היטלר, סמיר קונטר, הכל מותר בשם הגזענות והקיצוניות. בושה ובושה גם לנתניהו שעושה הכל כדי להכניס את הקיצונים האלה לכנסת ישראל".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ' הבהיר כי הסרטון חמור, כלשונו ויצא ללא ידיעתו. "הסרטון שהופץ הערב בלא ידיעתנו הוא חמור מאוד. בתור דור שלישי לניצולים, השואה היא מחוץ לתחום. נקודה. יש לנו ויכוח נוקב עם בנט שמסרב להתחייב לממשלת ימין וחותר להקמת ממשלה עם לפיד ומרב מיכאלי אבל את הוויכוח הזה צריך לנהל בגבולות גזרה מאוד ברורים. שימוש בהיטלר והשואה הוא מחוץ לגבול השיח. נקודה".

סמיר קונטר בסרטון
צילום: מתוך הסרטון