מטוסי El Al ו-Air France בישראל
מטוסי El Al ו-Air France בישראל Moshe Shai/FLASH90

במהלך השבוע האחרון פנה חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב אשר מייצג בין היתר את האזרחים צרפתים המתגוררים בישראל לשרת התחבורה ח"כ מירי רגב בבקשה לתת מענה למאות המשפחות שפונות מדי יום לוועדת החריגים של משרד התחבורה בבקשה לאפשר טיסות ישירות בין צרפת לישראל.

"שוחחתי בנושא עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם שרת התחבורה מירי רגב", מספר חביב, "על מנת לשים סוף למעבר הבלתי נסבל דרך פרנקפורט למאות צרפתים וישראלים; קשישים, משפחות, תינוקות ואף חולים שנאלצים לנסוע בתקופה מורכבת זו".

"לא יכולתי מוסרית לתת למצב הזה להימשך", הוא מוסיף, "אמרתי לשרה, כחבר פרלמנט צרפתי המייצג את 180,000 הצרפתים המתגוררים בישראל, אני לא מקבל את העובדה שהחזירו את הקו בין ניו-יורק ותל-אביב ומטוסים ממשיכים לנחות בפרנקפורט אך לא בפריז".

לדברי חביב, השרה מירי רגב הבינה את המצב ובישרה לו ביום שישי שהקו בין פריז ותל אביב יפתח כבר בימים הקרובים.

"טיסות אלו יתקיימו בהתאם לתנאים הבריאותיים הקיימים כמובן, ובאישורים קודמים של ועדת החריגים", מבהיר חביב, "המטרה העיקרית נשארת לא להכניס מוטציות חדשות. השלב הבא אני מקווה, לאחר הסכמתו של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ובעקבות פנייתי לנשיא מקרון, יהיה הסכם משותף שיאפשר לאזרחים המחוסונים משתי המדינות לנסוע בחופשיות וללא הגבלה בין צרפת לישראל".