נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: onatan Sindel/Flash90

יו"ר ימינה נפתלי בנט מגיב הערב (מוצאי שבת) לסרטון הבוטה שפרסם איתמר בן גביר ממפלגת "הציונות הדתית" שבו מופיעה תמונה של היטלר עם לב אדום ובדיחות על השואה.

"ראיתי שהעלתם במוצ"ש סרטון מכפיש בו הכנסתם אותי כחבר בממשלה של תומכי מחבלים, הצגתם אותי בממשלה שבה יבטלו את יום העצמאות ויעשו יום הנכבה. יאשרו יום הוקרה לחמאס והגדלתם לשים תמונה של היטלר.

יש גבול, שתקתי עד עכשיו על כל המתקפות כי לא רציתי לריב איתך אבל הערב עברתם גבול", כתב בנט.

"לא, בצלאל, זו לא הציונות הדתית. זה בדיוק *ההיפך* מכל מה שחונכנו. זה חילול השם הכי נורא שיכול להיות. נמאס שאתם מנכסים לעצמכם את השם 'ציונות דתית' ובכך כופים את עצמכם כסמל על כל חובש כיפה סרוגה או נערה מהציונות הדתית—ללא רשותם ונגד רצונם", כתב בנט.

בנט ממשיך ומציין "מה הערכים עליהם גדלנו? אהבת ישראל—לאהוב כל יהודי, לא להתנשא. ערבות הדדית—לעזור אחד לשני בפרנסה ולא לזלזל בזה. תרומה למדינה—להתגייס ליחידות הכי תורמות ולתת את כולך למען המדינה—לא לראות בצה״ל אויב. ממלכתיות—לשמוח שיש לנו מדינה יהודית בארץ ישראל ולקיים את חוקיה. וכשיש פגם, לא לשבור; לתקן. לאהוב את ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל".

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ הגיב לבנט "‏נפתלי, אני כבר הבהרתי שהסרטון חמור ושאני לא עומד מאחוריו. ‏סבבה שאתה חוגג על זה הערב ועושה סיבוב. בכיף. ‏עכשיו בוא נדבר על מהות וערכים:
‏אתה מתחייב לבוחריך לשבת רק בממשלת ימין או שגם לא שולל ישיבה בממשלת שמאל מרכז עם לפיד, ליברמן ומירב מיכאלי? (או שכל בוחרי הימין הם ״ילדי כאפות״ כפי שכינית אותי הערב ולכן אתה לא חייב לתת להם תשובה?)".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו