11 לוחמים מיחידת לוט"ר אילת הועברו מתפקידם

הלוחמים התנגדו להחלפת מפקד הצוות שלהם לאחר שמפקד היחידה החליט להעביר אותו מהתפקיד בשל מה שהגדיר "התנהלות בעייתית"

ערוץ 7 , ח' באדר תשפ"א

11 לוחמים מיחידת לוט"ר אילת הועברו מתפקידם-ערוץ 7
אימון לוט"ר
צילום: דו"צ

11 לוחמים מיחידת העילית לוט"ר אילת הועברו מתפקידם לאחר שסירבו להחלפת מפקד הצוות שלהם וניסו למנוע את הבחירה במפקדם החדש שהגיע מיחידת הימ"מ.

ל-N12 נודע כי מפקד היחידה, רב סרן א' שהושאל מהימ"מ כדי לעשות סדר ביחידה המיוחדת החליט להעביר מתפקידו את מפקד הצלפים הוותיק בשל מה שהגדירו ביחידה כ"התנהגות בעייתית, לא מקיים הנחיות ולא מקבל מרות". אותו קצין המריד את הצוות נגד המפקד החדש שנבחר תחתיו.

הלוחמים שהועברו מתפקידם טענו שמפקד הצוות החדש אינו מתאים לפקד עליהם והם לא סומכים עליו.

יחידת לוט"ר אילת הוקמה לפני כמעט 20 שנה ותפקידה לתת מענה ראשוני לאירועי טרור בגזרת העיר אילת. הלוחמים בה כולם אנשי מילואים שעושים עשרות ומאות ימי מילואים בשנה ושומרים על כשירות ברמה גבוהה בתחומי הלוחמה בטרור, צליפה ושחרור בני ערובה.

דובר צה"ל מסר בתגובה "כחלק מארגון יחידת לוט"ר אילת, ובעקבות התנהלות שאינה תואמת את ערכי היחידה, והתפתחותן של נורמות פסולות בקרב צוות הצלפים שהביאו לפגיעה ביחידה, הוחלט על החלפתו של מפקד הצוות, ובהמשך על פירוק הצוות. כלל הלוחמים זומנו או יזומנו בהמשך לשיחה אישית אצל מפקד היחידה, בכדי לקבל החלטה על המשך שירותם. יחידת לוט"ר אילת הינה יחידת מילואים התנדבותית מובחרת, וכוח האדם המשרת בה הוא האיכותי ביותר. היחידה מוקירה את פועלם של אנשי המילואים ומודה להם על שירותם. היחידה כשירה לתת מענה לאירועים מתפרצים על בסיס כוננות צלפים וקלעים ביחידה".