החלמה מבעיות כאב כרוני מתחילה בעין

הכירו את האירידולוגיה, מדע לפיענוח סימנים המופיעים בעיניים שלנו המגלה לנו את הסיבה למחלות והמקור לכאבים ומאפשר להתאים להם טיפול מדויק ולכן גם יעיל. איריס גייר אירידולוגית מומחית, חושפת בפנינו את השער שבעין להחלמה מבעיות בריאותיות.

ערוץ 7 , י"ז באדר תשפ"א | עודכן: 13:00

העיניים הן ראי הנפש, כך מקובל לומר, אך מסתבר שהן הרבה יותר מזה ונמצאים בהם סימנים המעידים על המצב הבריאותי של מערכות הגוף שלנו. פענוח הסימנים האלה נקרא מדע האירידולוגיה ובעזרתו אפשר לאבחן, בין היתר, את המקור למחלות כאב כרוניות ולהתאים תכנית טיפולית אפקטיבית.

יצאנו לבקר בנוף הציורי של עמק האלה, שם נמצאת הקליניקה של איריס גייר, אירידולוגית מומחית CCII , נציגת איגוד האירידולוגיה הבינלאומיIIPA בישראל, כדי ללמוד עד כמה המפתח לבריאות נמצא בעין.

איריס גייר מסבירה: "מחקרים קליניים של רופאים ברחבי העולם (ד"ר דניאל לו ריטו MD מאיטליה, ד"ר ברנארד ואלן ג'נסן מארה"ב, ועוד חוקרים נוספים ורבים) הראו שיש לנו מיפוי מדויק של כל מערכות הגוף ואיברי הגוף בעין. אנחנו יכולים לזהות את הנטיות הגנטיות של האדם, אילו איברים חלשים גנטית, מה הפוטנציאל שלנו לפתח מחלות ובעיות בריאות ואיך להחלים ולבנות בריאות".

גייר מוסיפה ומסבירה כי פענוח הסימנים בעין עוזר להבין מה המקור של הסימפטומים המופיעים אצלנו, כי טיפול בסימפטומים לבד לא פותר את הבעיה עצמה. "יכול להיות כאב בברך, אבל הבעיה היא בכלל בכליה, אז אם יעשו בדיקות וצילומים לברך לא ימצאו כל בעיה, כי לא קיימת בעיה בברך. אבל מקור הבעיה במקרה זה היה בכליה, ואת זה אפשר לדעת באמצעות האבחון באירידיולוגיה".

כדי לאבחן לא די במבט חיצוני. בשלב זה נדרש מכשור מתאים. "אנחנו מצלמים את הקשתית במצלמות מקצועיות בהגדלה מאוד משמעותית שמאפשרת אבחון מעמיק".

האירידולגיה מתמקדת באבחון הקשתית, בנוסף התמחתה איריס גייר גם בסֽקלֶרוֹלוגיה מדע אבחון החלק הלבן בעין המקיף את הגלגל הצבעוני. היא מספרת כי מדובר ב"חלק מאוד מאוד חשוב באבחון כי דרך זה אנחנו יכולים לדעת מה קורה כרגע במצב נוכחי בגוף של האדם. אפילו אם בן אדם עוד לא מרגיש שיש לו איזושהי בעיה והוא לא סובל כרגע מכל סימפטום, ניתן לאבחן התהוות של בעיות בריאות. אנחנו יכולים להקדים תרופה למכה".

עוד מסבירה גייר: "מחקרים של דר' לאונרד מלמאור מארצות הברית שבעצם בא ואומר שכל מיני נימים וסימנים שמופיעים בלובן העין מאפשרים לנו הסתכלות על איברים ומערכות הגוף ולדעת בדיוק מה קורה בכל מערכת ומערכת כמצב נוכחי".

כשהיא מציגה את מפת העין מראה גייר את המקום המלמד על מצב הריאות (אזורי התגובה), האם קיימת הצטברות של רעלים? האם חלילה מתחיל להתפתח שינוי ריקמתי? באזור אחר של העין עליו היא מצביעה ניתן לראות את מצב העורקים, האם הם באמת פתוחים והדם זורם ללב כראוי או שקיימת בעיה כלשהי. "הבעיות האלה לא תמיד מופיעות בבדיקות קונבנציונאליות שאנחנו עושים. אנשים הרבה פעמים בכלל לא מודעים למה שקורה בגופם עד שהם סובלים מכאב שמאותת להם שמשהו לא בסדר, אך הסימנים בעין כבר מראים על בעיות לפני כן." היא מזהירה.

השיטה תקפה גם כשמדובר במחלות הנחשבות כרוניות הנמשכות שנים וגם במקרים שבהם הרפואה הרגילה לא מוצאת להן הסבר. לדוגמא מחלת הפיברומיאלגיה, דאבת השרירים שגורמת לכאבי תופת עד כדי חוסר תפקוד והם לא מוצאים מזור. "לא אצל כל אחד שסובל מפיברומיאלגיה, שורש הבעיה זהה. יכול להיות בן אדם אחד שסובל מפיברומיאלגיה כי יש בעיה בכלל שמקורה בבלוטת התריס, יכול להיות פיברומיאלגיה עקב טראומה ומהטראומה הזו אחר כך התפתחו הכאבים. יכול להיות תזונה לא נכונה שגורמת לחומציות גבוהה בגוף, פטרת של קנדידה שגורמת לכאבים במערכת העצבים. מגוון רחב של מקרים שאני מטפלת בהם, כל אחד זה סיפור בפני עצמו. לכל אחד יש מקור אחר לבעיה ואפשר לראות את זה דרך הכלי החזק הזה של אבחון באירידולוגיה. אבל אם נטפל בכותרת שנקראת "פיברומיאלגיה" אז ניתן את אותו הטיפול לכולם? זה לא נכון. כל אחד צריך טיפול אחר לחלוטין. לכן יש את התחום של אבחון מאוד מעמיק שבא ושם את האצבע בדיוק על המקור של הבעיה. ואז נעשית התאמת הטיפול הנכונה ולכן אפשר להגיע להחלמה. בקליניקה מאות מטופלות ומטופלים שסבלו מפיברומיאלגיה החלימו".

תחומים נוספים שגם בהם מופיעים כאבים משתקים הם מיגרנות ודלקות מפרקים. צריך להביט עמוק אל תוך העין כדי לפתור את הבעיה. "יש הרבה אנשים שאני פוגשת פה בקליניקה שמגיעים כבר עם אבחון של מיגרנה והכל תקין בצילומי מוח ברוך ה', אבל עדין סובלים מכאבי תופת. ניסו לעשות בדיקות דם, וכל בדיקות הדם תקינות. איפה מקור הבעיה? ואז רק נותנים נוגדי כאב כדי לעבוד על הורדת הסימפטום, אבל אף אחד לא בא באמת ואבחן את שורש הבעיה של אדם אחד או אחר שסובל ממיגרנות ולכן גם לא ניתן הטיפול הנכון, רק נתנו נוגדי כאב".

גייר מספרת: "הייתה כאן מטופלת שסבלה הרבה מאוד שנים ממיגרנות והמקור למיגרנה היה הורמונלי. ממש אפשר היה לראות באזור הרחם והשחלות בעיה שאחרי זה אוששה בבדיקת אולטרסאונד", היא אומרת ומציגה את האזור במפת העין המזהה את הבעייתיות של אותו מקרה. "לכן החשיבות שלנו היא להבין לעומק את מקור הבעיה ולא לטפל בכאב המיגרנה כמשהו כללי. אלפי אנשים סובלים ממיגרנות, אבל לכל אחד יש מקור אחר לבעיה".

הטיפול מתחיל באבחון שמאיר כמו פנס על מקור המחלה, אך זה לא נגמר שם. הקליניקה של איריס גייר מלווה את המטופל ומתאימה לו את הטיפול המדויק והנכון לו. "אני משלבת כאן מספר שיטות ריפוי טבעיות על מנת לפתור את הבעיה. התהליך הזה מלווה על ידי הצוות המקצועי של הקליניקה. שאפתינו היא שהמטופל יגיע להחלמה ובריאות מכסימלית. גם אם סבלנו 35 שנים ממיגרנות וגם אם סבלנו 20 שנים מפיברומיאלגיה או דלקות מפרקים וקשה לנו לתפקד. אפשר להחלים את הגוף. הגוף שלנו הוא חכם אנחנו רק צריכים למצוא את השביל הנכון ללכת בו לכיוון ההחלמה. וזה מתחיל מאבחון שנותן לנו את המידע המדויק מהו שורש הבעיה".

על המיוחד בשיטה שלה לעומת לא מעט שיטות טיפול אחרות, מספרת גייר: "יש כאן כלי אבחון חזק מאוד, מבוסס על מחקרים קליניים, שמאפשר דרך סימנים שמופיעים בעין לדעת מה באמת הוביל לפתח בעיה בריאותית ומכאן נסללת הדרך להחלמה, בהתאמת טיפול ממוקד אישית בשורש הבעיה. ".

איריס גייר, שהגיעה לתחום האבחון דרך העין בעקבות קריסה בריאותית שחוותה בעצמה והפכה ממטופלת למטפלת, חשוב שהציבור יידע עד כמה הכלי הזה משמעותי ויכול לשנות חיים. "זה תחום שמאוד קרוב ללב שלי, כי אני רואה יום יום הרבה מאוד אנשים כאן בקליניקה שסובלים הרבה מאוד שנים בלי שום תקוה. אנשים שניסו שיטות ריפוי שונות וניסו טיפולים רבים ברפואה או בשיטות טבעיות. אנשים כבר כל כך מיואשים שהם חושבים שאין דרך להחלים, אבל ברגע שאנחנו עושים את האבחון זה מוביל אותם להחלמה".

גם איריס גייר שעוסקת בתחום כבר עשרים שנים עדיין מתרגשת כשהיא מדברת על אותו איבר ייחודי ועדין שדרכו אנחנו רואים, אך גם דרכו – אפשר לראות אל תוכנו... " זה דבר באמת מופלא שאפשר לראות בעין את כל המערכות של הגוף. זה כלי חזק ביותר שמאפשר לנו לראות את כל מהות האדם. את הדברים שהוא עבר, את המערכות הגוף שלו ולהוביל אותו להחלמה. יש כאן תקווה לכל מי שסובל מכל מיני סוגים של כאבים להגיע לריפוי".

ב- 20 השנה האחרונות אבחנה וטיפלה איריס גייר בלמעלה מ-15,000 מטופלים בקליניקה לאירידולוגיה אותה הקימה. לעיסוק בתחום היא הגיעה אחרי קריירה מוצלחת בתחום פיתוח תוכנה וניהול פרויקטים.

בעברה קיבלה גייר את פרס הרמטכ״ל על מערכת שפיתחה עבור חיל האוויר. היא כיהנה בתפקידי ניהול בכירים בחברות הייטק מובילות בארץ בתחום מערכת שליטה ובקרה וסימולטורים צבאיים והייתה מעורבת בפרויקטים לצבאות אחרים ברחבי העולם. בגיל 34, בשיא ההצלחה, היא חוותה קריסה בריאותית. אין ספור בדיקות וטיפולים מכל סוג שלא עזרו ומצב בריאותי שרק המשיך להתדרדר הובילו אותה לגלות את האירידולוגיה – מדע אבחון בריאותי דרך גלגל העין.

בתוך תקופה קצרה יחסית, מאז שקיבלה את האבחון ויישמה את תכנית הטיפול, מצבה השתפר פלאים והיא החלימה ואז החליטה להפוך ממטופלת למטפלת. גייר התמקצעה אצל גדולי המומחים בתחום האירידולוגיה ברחבי העולם (דר' אלן ג'נסן מארה"ב, דר' דניאל לו-ריטו – רופא איטלקי שהוא גדול חוקרי האירידולוגיה בעולם היום, דר' ג'ינו בלינפנטה מקנדה ודר' לאונרד מלמאור מארה"ב. איריס גייר היא מדריכה מוסמכת מטעם האיגוד הבינלאומי לאירידולוגיה IIPA ומלמדת אירידולוגיה רב-מימדית ואבחון לובן העין בארץ וברחבי העולם. איריס הקימה ומנהלת את חברת COSMICIRIS חברת התוכנה המובילה בעולם לאירידולוגיה רב- מימדית ולובן העין.

מלבד היותה אשת מקצוע חדה ומבריקה ומטפלת קשובה ורגישה שעוזרת לאנשים להשיב את בריאותם, היא אימא במשרה מלאה. פרויקט הדגל שלה הוא הילדים – שלישיה – שתי בנות ובן שהביאה לעולם בגיל 48 לאחר שצלחה טיפולי פוריות בעזרת הכלים הטיפוליים שהיא מעבירה היום לאלפי אנשים הזקוקים לכך.

המסר שלה הוא שיש תקווה להחלמה, פשוט צריך להסתכל עמוק בעיניים.

לפרטים נוספים על טיפול במחלות כאב כרוניות ולאתר של איריס גייר התקשרו ל-072-390-2460 או כנסו לאתר >>