פורים בפתח: האם אפשר להיות רווק אבל שמח?

שירלי והל, מנבחרת המאמנים של פרוייקט 252, מסבירה איך אפשר להיות שמח כשמרגישים את החסר עמוק בלב

שירלי והל , י' באדר תשפ"א

פורים בפתח: האם אפשר להיות רווק אבל שמח?-ערוץ 7
שירלי והל
עצמי

"בכל פעם כשפגשתי את רונית (30) עיניה היו עצובות ומבטה מכונס. נראה היה שהיא אינה מוצאת טעם לחייה, כרגע. רונית הייתה הבולטת בסביבתה.

היא היתה מלאת שמחת חיים, וכולם אהבו אותה. היא היתה פעילה בארגונים שונים, חכמה, בעלת יראת שמים, יפה ובקיצור "מושלמת".

היה ברור לה ולכולם, שהיא תתחתן הראשונה, אך זה לא קרה.

מגיל צעיר אנו מחונכים לכך, שבחורה שמוצאת את בחיר לבה ומתחתנת מוקדם - היא בחורה מוצלחת. אך מי שמגיעה לגיל 27 ונשארה רווקה - נחשבת ל"זקנה", בררנית, אחת שכולם מרחמים עליה.

כששואלים לשלומה, בעצם מתכוונים לשאול "נו... יש כבר מישהו?', 'מתי כבר תתחתני?' ועוד כהנה וכהנה - שאלות והערות מעיקות. למעשה, כל תשומת הלב מופנה רק לדבר אחד: החתונה!

אין התייחסות לייחודיות, לכישרונות, לקשר האישי והרגשי שנוצר, או לאתגרים העומדים בפני הרוצים למצוא זוגיות נכונה - מה שגורם לרווקים ורווקות לחזק את העצבות שבלב.

לשמוח למרות החסר

חודש אדר הוא החודש בו עלינו להגביר את השמחה. שמחה - משמעותה לעזוב את החששות ואת הסערות שבתוכנו ולפנות מקום לעשייה ולשדר אנרגיות טובות. זהו חודש של תשובה מתוך שמחה. אך לכאורה, איך אפשר להיות בשמחה כשאדם מרגיש חסר? כשכל הסביבה משדרת לנו שרק מי ש'מלא' - הוא הוא השמח.

צריך להבין: האמת היא הפוכה. אדם שמח - הוא אדם מלא, גם אם כרגע חסר משהו בחייו. אולם כאשר המטרה היא להתחתן, ולא למצוא את השמחה שבזוגיות ובחיים - התפל הופך להיות העיקר, ובעקבות זאת - באה העצבות. כי הכל נראה חסר מטרה. כל פגישה נועדה "לסמן וי", ומתוך כך יש הרגשה של איבוד ה"אני" ; פחות זמן של התמקדות בלבוש לפני פגישה, לדיבור שלך בזמן הפגישה. ההתמקדות לעיתים הופכת להתמקדות בתפל, התרשמות מהדברים החיצוניים, ולא מהיופי הפנימי והפוטנציאל של העומד מולך לעבוד עמך על זוגיות אמיתית.

בפועל: איך מחזירים שמחה לחיים?

צריך להתרגל להכניס דברים נוספים לחיים מלבד פגישות ודייטים. עניינים כמו ספורט - שמעלה את האנרגיה יכולים לעזור ולו במעט.

ניתן לערוך רשימה של כל ההצלחות שלך ביום יום ובכלל בחיים. תהיו גאים בכל הצלחה! תיזכרו בהם, ותרגישו את ההצלחה בגוף ובעזרת הנשימה תצרו תנועה של הצלחה בגופכם. תנועה שתפעיל את השמחה.

לפני פגישה כדאי לעמוד מול המראה, ולומר לעצמכם בקול רם את כל נקודות האור שבכם, את החוזקות שלכם ולהודות לה' על הטוב הזה.

תחייכו - החיוך משחרר אנדורפינים במוח ומשרה הרגשה טובה.

שימו לב: זוגיות היא ללא ספק 'עבודה', והיא מתחילה עוד לפני שהכרתם. ולכן, חשוב להבין ולהאמין שכל יום שעובר מוביל אותך למי שראוי ומכיל אותך במצבים השונים בחיי הנישואין.

מתוך כך, השמחה תגיע. אתם תשדרו בטחון ושמחה כלפי חוץ. בדייט תתמקדו בעיקר, ותגרמו לצד השני לרצות להיות עמכם, ולמענכם - על מנת שתוכלו שניכם יחד לצאת לדרך חדשה.

שירלי והל חברה בנבחרת המאמנים והמאמנות של פרוייקט 252.

עדין לא בפרוייקט 252? הצטרפו עכשיו בלחיצה כאן.