שלג בירושלים
שלג בירושלים צילום: Yossi Zamir/Flash90

שוב התנכלות ערבית בירושלים: אברך חסידי הותקף על ידי עשרות צעירים ערבים רעולי פנים בסוף השבוע האחרון בעת שיצא עם בתו התינוקת מבית החולים 'הדסה' בהר הצופים.

היה זה ביום חמישי האחרון בעיצומו של מזג האויר הסוער. האברך החסידי יצא מבית החולים עם בתו התינוקת לאחר בדיקה שנערכה לה בבית החולים והמתין לאוטובוס שיחזיר אותו למרכז העיר.

”לפתע הגיעה קבוצה של 30 – צעירים ערביים בני 20 להערכתי שהחלו ליידות לעברי כדורי שלג ענקיים, פגעו בכל חלקי גופי, וגם בבתי התינוקת שניסיתי לגונן עליה בכל כוחי", סיפר הבוקר לעיתון 'המבשר'.

"הם לעגו לתינוקת שפרצה בבכי, וגם אחרי שהתקשרתי למשטרה והזהרתי אותם שהמשטרה בדרך, הם המשיכו לתקוף שוב ושוב".

”התקשרתי למשטרה, דיווחתי על האירוע ואמרתי שכל הזמן מגיעים ומתקבצים עוד ערבים מסביב. עמדתי שם לבד, עם התינוקת בין קבוצה של כמה עשרות ערבים שיידו בי כדורי שלג, חלקם ממש מטווח של פחות מחצי מטר.

”עשר דקות תמימות עמדתי שם, רועד בכל גופי, ולא מהקור העז ששרר בירושלים, אלא מהפחד הנורא שמא הם יחליטו להסלים את התקיפה ויפגעו חלילה וחס בתינוקת שלי.

”במשך הזמן הזה התקשרתי למשטרה כמה וכמה פעמים, צעקתי ובכיתי שאני חושש לחיי התינוקת שלי, אמרתי להם שזה הולך ומסלים, מספר התוקפים הולך וגדל והם מקבלים יותר ויותר אומץ, ואני לא יודע איך זה יסתיים אם לא תגיע ניידת באופן מיידי.

למרות כל זאת, התגובה של המשטרה היתה אדישה: ”אנחנו מודעים לכך“, אמרו לי במשטרה, ”הכל בסדר, עוד מעט תגיע ניידת“.

לדבריו, התוקפים הערבים לעגו למראה היהודי שלו, לזקן והפאות כמו גם ללבוש החסידי. ”בכל מדינה אחרת היו מקטלגים את זה כאירוע אנטישמי. בארץ, אני לא בטוח שבכלל קטלגו את זה, אני בספק אם האירוע נשמר ברשומות".

"השוטרים הגיעו כמה דקות אחרי שהערבים כבר הלכו, אולי כדי לחפש קרבן חדש. אף אחד לא ניסה לרדוף אחריהם, אף אחד לא עצר ליד התחנה כדי לבדוק שאני בסדר, שלא קרה לי או לתינוקת שלי כלום. אף אחד אפילו לא פתח בחקירת האירוע, לא ניהלו מצוד אחרי התוקפים. שום דבר. אפילו לא התנצלו בפניי על זה שהם הפקירו אותי ואת בתי התינוקת במשך עשר דקות תמימות, בזמן שניידות משטרה מסיירות בכל האזור ויכולות להגיע בכל רגע“.

לדבריו, ”אחרי האירוע שוחחתי עם עסקן ידוע שאמר לי שבפעם הבאה אני צריך לדווח למשטרה על תינוקת חרדית שנמצאת ברחוב בלי מסכה על הפנים. כך הם בוודאי היו מגיעים הרבה יותר מהר. כשמדובר בתינוקת חרדית שמותקפת על ידי פורעים ערביים, זה כנראה לא אירוע מספיק חמור עבור משטרת ישראל“.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לפניית ’המבשר‘: ”במסגרת מזג האוויר הסוער שפקד את ירושלים ביממה שקדמה לאירוע פעלו מאות שוטרים במשימות מניעה ושמירה על בטיחותם של תושבי העיר. חלק מהאירועים אליהם נקראו השוטרים נסוב אודות השלכת ”כדורי שלג“ והמשטרה נקראה למספר רב של מקרים ופעלה להפסיקם.

”כמצוין בכתבה, גם במקרה דנן הגיעה ניידת המשטרה זמן קצר מהקריאה וטיפלה באירוע באופן מקצועי על פי שיקול דעת השוטרים שהתרשמו מהמקרה. לציין, עצם הפסקת העבירה הנה החלק הארי בטיפול באירוע וכי לא כל אירוע מסתיים במעצר חשודים“.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו