איילת שקד באולפן ערוץ 7: נתניהו לא ימין

ח"כ שקד מגיבה לקמפיינים של הליכוד, תקווה חדשה והציונות הדתית נגד ימינה ודורשת להסיר את הסרטון נגד בנט.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ט' באדר תשפ"א | עודכן: 16:14

ח"כ איילת שקד, מס' 2 ברשימת "ימינה" לכנסת ה-24, התארחה הבוקר (ראשון) באולפן החדש של ערוץ 7, והגיבה לסרטון מפלגת "עוצמה יהודית" נגד ימינה ונפתלי בנט.

"הכל שקרים ותת רמה, אני מעדיפה לא להתייחס לזה. בצלאל שהיה שותף שלנו הרבה שנים יודע היטב, ימינה זו מפלגה ערכית, אידיאולוגית, אנחנו לא נשב עם הרשימה המשותפת ורע"ם. השאלה היא אם בצלאל ובן גביר יודעים להגיד את אותו דבר ולהתחייב לאותו דבר", עקצה שקד.

בתגובה להתנערותו של יו"ר רשימת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' מהסרטון אמרה שקד, "הוא התנער אבל הסרטון עדיין קיים, שיורידו אותו".

איפה את בקמפיין של ימינה? בסבבים קודמים ראינו אותך בקמפיין, אנשים שואלים איפה את?

"אני חלק מהקמפיין, מתראיינת ללא הפסק. הצגתי את תכנית המשילות בנגב, מחר אני מפרסמת את תכנית הדיור, היום אנחנו מתעסקים ב'תכנית סינגפור', התכנית הכלכלית. יש לנו הרבה תכניות, הרבה עבודה, אנחנו בניגוד למפלגות אחרות מנסים להציג מה כן, לא רק מה לא, ובאמת להראות שורה של תכניות בנושאים מגוונים".

איך 'תכנית סינגפור' באמת תשפיע על המשפחות העובדות בישראל?

"זה ישפיע על כל משפחה עובדת. כל משפחה עובדת תקבל בין 15 ל-20 אחוזים יותר בנטו. אם היום משפחה מקבלת עשרת אלפים שקל בנטו, היא תקבל 11 וחצי אלף שקלים".

מאיפה יבוא הכסף?

"הרעיון המרכזי זה להוריד משמעותית מיסים ממי שעובד ולהקפיא את המגזר הציבורי. לא להעלות את התקציב למגזר הציבורי. כל אדם שיוצא לפנסיה התקן שלו, אם הוא בפקידות, מתבטל. המגזר הציבורי היום מנופח, גדול, יש המון משרדים מיותרים, כולם קמו כדי לחלק ג'ובים ותפקידי שרים, צריך לקצץ את המשרדים ל-22, להקפיא את התקציבים, להשתמש במה שיש, ואז אפשר לממן את ההורדה במיסים. תאצ'ר עשתה את זה, רייגן עשה את זה, הצליחו בגדול. גם בסינגפור עשו דבר דומה ואין סיבה שאנחנו לא נהיה מדינה מצליחה כמו סינגפור. ב-2003 היינו עם אותם נתונים, מאז הם נסקו ואנחנו מדשדשים. צריך לעשות את הורדת המיסים הזו, זה יוביל לצמיחה אדירה".

ראינו את תכנית המשילות בנגב, אפשר באמת לעשות משהו? מה באמת אפשר לעשות בשטח?

"אפשר לעשות והרבה. ראשית צריך להבין מה קורה: בניה בלתי חוקית, מנהרות סמים וחממות סמים, פרוטקשן על עסקים, פריצות לבסיסי צה"ל וגניבות, והתקרית המזעזעת של התקיפה של הילדה בת העשר. איבדנו את הנגב. זה הדרום הפרוע לכל דבר. רק אם יהיה ראש ממשלה נחוש שישים את זה בראש סדר העדיפויות של המדינה אפשר לטפל בזה. שר אחד לבדו לא יכול לעשות כלום. אני כשרת משפטים עשיתי שני צעדים מאוד משמעותיים: רשמתי על שם המדינה 180 אלף דונם בנגב המערבי והתחלתי לטפל בתופעת הפוליגמיה. אבל ברגע שפוטרתי ממשרד המשפטים הנושא הוזנח ולא קודם".

"רק אם יהיה ראש ממשלה שידע להעביר את החוקים שצריך להעביר בעניין הקרקעות, לתגבר את המשטרה, להקים משמר אזרחי עם סמכויות שיטור, ואם צריך להכניס גם מג"ב אפשר יהיה לטפל בזה", הדגישה שקד. "התושבים בנגב מדברים על לקחת את החוק לידיים. ביום שישי היתה הפגנה ואלון דוידי ועמיחי שקלי היו שם. אנחנו באמת מתכוונים לקחת את הנושא הזה ברצינות. אבל אני רוצה להגיד, זה רק אם יהיו לנו מספיק מנדטים וראש הממשלה יהיה נפתלי בנט ונוכל לשים את זה בראש סדר העדיפויות. בכל ממשלות נתניהו הנושא הזה הוזנח לחלוטין ואם ראש הממשלה לא מטפל בזה בלתי אפשרי לטפל בזה לבד".

יש הפסקת אש ביניכם לבין סער?

"הוא התחיל עם הבלגאן, הוא הפיץ נגדנו סרטונים, קידם נגדנו כתבות באינטרנט, אין לנו רצון בזה ואין צורך בזה. בצלאל סמוטריץ' ובן גביר בקמפיין נגטיב עלינו, שיציגו את חברי הרשימה שלהם ומה יש להם להציע. גדעון סער בקמפיין נגטיב עלינו, שיציג מה יש לו להציע. חוץ מ'רק לא ביבי' לא ראיתי כרגע כלום. אז אנחנו בוודאי לא מעוניינים בזה. אנחנו בקמפיין חיובי מנסים להסביר לציבור למה צריך את ימינה חזקה, מה יש לנו להציע בכל תחום, ואנחנו מנסים להתרחק מהדברים האלה".

נחמד מאוד להגיד 'אנחנו לא בכיס של נתניהו', אבל מה אומרים לבוחרים שחוששים מהקמת ממשלת שמאל?

"מי שהקים ממשלת שמאל זה נתניהו. נתניהו עד היום תמיד הכניס מפלגות שמאל לקואליציה שלו. הוא זרק את האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית ב-2009 והכניס את אהוד ברק, הוא חתם עם ציפי לבני ורצה לזרוק אותנו לאופוזיציה, הוא נתן לניסנקורן, לעמיר פרץ ולבני גנץ לשלוט בממשלה האחרונה שלו. עד היום נתניהו התמחה בהקמת ממשלות שמאל. אנחנו אומרים: 'מי שרוצה ימין חזק בכל ממשלה שתקום צריך ימינה גדולה'. זו המשמעות. מי שרוצה ימין בטוח צריך להצביע לימינה, כי כשמצביעים למפלגה אחרת לא יודעים, אולי היא תהיה באופוזיציה".

מתקווה חדשה נמסר: גדעון סער מתמודד לראשות הממשלה מול בנימין נתניהו ואינו מתכוון לתקוף את נפתלי בנט ומפלגת ימינה, גם אם הם ימשיכו לעשות זאת.