ד"ר שרון אלרעי פרייס: אחוז שומרי הבידוד ירד ל20%

ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, סיפרה בוועדת החוקה על חוסר האונים של משרד הבריאות מול הפרות הבידוד של השבים מחו"ל

רפאל לוי , ט' באדר תשפ"א

ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, השתתפה היום (ראשון) בדיון וועדת החוקה על פתיחת המשק בצל הקורונה.

פרייס סיפרה לחברי הכנסת על חוסר האונים של משרד הבריאות מול הפרות הבידוד של השבים מחו"ל ועל אחוז הולך וגדל של מפירי בידוד.

בהמשך התייחסה לנושא האזיק האלקטרוני שעלה כאפשרות ואמרה, "למיטב ידיעתי אין כרגע אופציה לצמיד אלקטרוני שאפשר להצמיד מהיום להיום".

ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת יצא בדיון בועדת החוקה רעיון השימוש באזיק האלקטרוני ואמר: "הדיבור על אזיקונים לחוזרים מחו"ל הוא טירוף. הבחירה אינה בין בריאות הציבור לזכויות הפרט, אלא באיזון בין השניים ושמירה על סבירות ומידתיות. נשיאת העליון כב' השופטת חיות הזהירה כבר לפני כשנה מהמדרון החלקלק של שימוש בכלי חירום כדרך קבע, וגם אני הזהרתי שוב ושוב. חשוב להבין שהשימוש באמצעים רודניים קיצוניים לצד החיסיון על דיוני קבינט הקורונה פוגעים באמון הציבור ובשיתוף הפעולה שלו עם ההנחיות וההתחסנות"