המשותף לבחירות פוליטיות ובחירת זוגיות

מה אפשר ללמוד מזה שאנחנו הולכים שוב לבחירות ואיך זה קשור לזוגיות ולדרך המובילה לחופה?

יעקב האיתן , י"ב באדר תשפ"א

המשותף לבחירות פוליטיות ובחירת זוגיות-ערוץ 7
יעקב האיתן
צילום: יח"צ

בחירות - זה לא ממש עניין משמח, ומביא גם הרבה שנאה ותחרות ועוד כמה דברים שהיינו מוותרים עליהם. אבל זו כבר עובדה, ואנחנו בדרך לשם, אם לא תהינה הפתעות...

מה שנותר לנו זה לבדוק מה אנחנו לוקחים מזה ומה אנחנו יכולים ללמוד מזה לחיים של כל אחד ואחת מאיתנו.

הכוח והזכות לבחור - זו המתנה אולי הגדולה ביותר שקיבלנו מרבונו של עולם. צריך לדעת לנצל אותה, כיון שבשטף החיים לפעמים בלי לשים לב, אנחנו לא ממש בוחרים. אנחנו זורמים, מתנהלים קצת לפעמים כמו עדר... וזה יכול לבוא לידי ביטוי גם בענייני זוגיות.

למשל, האם אני נפגש בגלל לחץ חברתי, או משפחתי, או שבחרתי להיפגש? האם אני מחפש את מה שהחברה מכתיבה לי שצריך להיות? או שאחרי שלמדתי, בררתי עם עצמי, התייעצתי עם אנשים מביני עניין, ואולי גם עשיתי תהליך פנימי עם עצמי או עם מאמן - הבנתי מה באמת אני צריך ואיזו תכונות צריכות להיות בבחורה שאני מחפש או איזה דברים חשוב לי שיהיו בבחור שאני מחפשת.

זו יכולה להיות בחירה גם ב'איך אני מתנהל בדייט עצמו': האם אני נותן לנסיבות לנהל אותי, או שאני בוחר איך אני אגיב לאירועים שונים? האם אני מסיים קשר בגלל שהדייט לא עמד בציפיות שלי, או שאני בוחר לבדוק באמת מה היה טוב ואיך אפשר לחזק ולקדם את הקשר הזה?

אם אנחנו מבינים את העיקרון, כנראה שנמצא עוד כמה מקומות כאלה וסיטואציות שיש לנו אפשרות לבחור ואולי לא בחרנו. האם אנחנו רוצים לחיות כמו כבשה בעדר, לזרום עם מה שקורה ואיכשהו לשרוד כמו שאומרים? או שאנחנו רוצים חיים של בחירה, חיים של סיפוק ושמחה.

כנראה שכולנו רוצים את הצד השני והנעים. השאלה איך עושים את זה. איך מגיעים באמת לבחירה הזו?

קודם כל: עצם העלאת המודעות - זה השלב הראשון: כמו קרן שמש שמאירה על כדור שלג.

שלב שני: להתחיל בבחירות קטנות, לשים לב במשך היום לבחירה שלי, כבר שהולכים לישון לבחור מתי אני רוצה לקום, ולא להתעורר כשמתעוררים... לבחור לאכול קצת יותר בריא בבוקר, ולא לדחוף קפה ועוגה (למשל) כי אין לי זמן ואני חייב להכניס משהו לגוף... האם אני מגיב אוטומטית למשהו וכשמישהו מרגיז אותי - אני כועס ומתפרץ, או שאני בוחר לעצור רגע, לחשוב מה ואיך נכון להגיב כרגע, ונשאר שקול ומיושב.

שלב שלישי: לבחור בענייני הזוגיות - כמו שפרטתי בהתחלה: האם אני כבר נוסע על אוטומט, בהצעות ובפגישות, או שאני עוצר רגע, עושה חישוב מסלול מחדש ובוחר ללמוד, להתאמן, להבין למה אני נפגש, עם מי אני נפגש, מתי ואיך אני נפגש ומה אני רוצה שיהיה בפגישות וביניהן.

בתפילה לבורא עולם שנזכה לבחירות טובות ולחיים מלאים ושמחים יותר.

יעקב האיתן מנבחרת המאמנים של פרוייקט 252.

עדין לא רשומים לפרוייקט? לחצו כאן>>