אלון דוידי באולפן ערוץ 7: ''העם מחפש מנהיגות. בנט מוכיח אותה''

אלון דוידי, מקום 3 ברשימת 'ימינה' לכנסת: אנחנו בכאוס. העם רוצה תכנית שתוציא אותו מהבלאגן. בנט מציג תכנית סדורה שנותנת לו את זה.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ט' באדר תשפ"א

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מקום שלישי ברשימת 'ימינה' לכנסת, מספר על דרכו הפוליטית החדשה, על מנהיגותו של נפתלי בנט ועל אופייה הציוני דתי והכלל ישראלי של המפלגה.

"תושבי ישראל מחפשים מי יוציא אותם מהכאוס של הקורונה ולא רק בקורונה", אומר דוידי ומספר על הסיור שקיימו ראשי המפלגה בנגב, שם נחשפו לאזלת היד ואבדן המשילות הישראלית

"הפקרות שלמה. אנשים פוחדים לנסוע בכבישים ובבתים. רואים את כל הפשיעה, כולל זו שפוגעת במגזר הבדואי עצמו", אומר דוידי. "אנשים רוצים משילות".

"אנשים רוצים לדעת שאחרי דמי האבטלה תהיה להם עבודה. הם רוצים ממשלה על תכנית שתוציא אותם מהכאוס ושייכנסו חזרה למעגל העבודה. אני פוגש הורים שרואים איך פותחים בתי מסחר ומוותרים על בתי הספר. זה כאוס ללא תכנית ודרך עבודה מושכלת וברורה".

כמי שבעבר היה מתומכי נתניהו, אומר דוידי כי הוא רואה עצמו כמי שהייתה לו הזכות לשקם את העיר שדרות שהפכה לסמל הצלחה שבע שנים אחרי שהייתה שם נרדף לקסאמים, "אני יודע לקחת עיר שהייתה בבעיה, לקחת משבר ולהפוך אותו להצלחה".

"בשנתיים האחרונות ביקרתי רבות את נתניהו על רקע המצב הביטחוני וההכלה ועל כך שהמחבלים הם שקבעו את סדר היום, כשאני רואה את הבלאגן סביב הקורונה ושומע את לפיד ומנהיגים נוספים בהם נתניהו וסער מדברים, ולעומתם את נפתלי בנט שהגיע לבתי החולים, הקים את קבינט הקורונה, שבא עם תכניות, שהזהיר מנתב"ג, שקרא למאות אלפי בדיקות ותפקד כפי שתפקד כשר ביטחון, וכסגן ראש השלטון המקומי ראיתי לעומת זאת את הניתוק המוחלט בין השלטון המרכזי לשלטון המקומי, אני רואה כמה חשיבות יש לחיבור הזה. מחפשים מנהיג ואני רואה את בנט כמי שיכול לעשות את הדבר הזה והחלטתי להצטרף אליו".

להערכתו של דוידי הוא אינו מביא עמו רק את קולותיהם של תושבי שדרות אלא את קולותיהם של העצמאיים והעם בכלל, המחפש ומבקש שיהיה לו טוב, כהגדרתו.

"התכנית של נפתלי בנט מדברת על כך שהכסף של האזרח לא יילך לניפוח מנגנונים, לבטל משרדי ממשלה מיותרים, לאחר בירוקרטיה ולתת שירות טוב לתושב ולאזרח. שהמס יירד כדי שלכמה יותר עובדים יהיה יותר כסף ויהיו יותר מקומות עבודה".

על אופיה של המפלגה בהיבט הציונות הדתית והמסורת רואה דוידי בעצמו דוגמא של מי שנולד לבית מסורתי והתחבר למוסדות הציונות הדתיים והגרעינים. "יש לי אח חרדי ואחות חילונית ובזכות הישיבה התיכונית בבאר שבע עברתי לישיבת בני עקיבא, אחר כך לישיבת ההסדר בקרני שומרון ובהמשך הקמנו בעשר אצבעות את הגרעין בשדרות. יחד עם הרב פנדל הקמנו את ישיבת ההסדר בשדרות, אז אם זו לא ציונות דתית מהי ציונות דתית? מתן כהנא, מפקד טיסת שמסר את נפשו וחייו למען מדינת ישראל, אם זה לא ערך של הציונות הדתית אז מהו ערך של הציונות הדתית?", הא שואל.

בעיניו הרכב הרשימה של מפלגתו מבטאת את הציונות הדתית לגווניה ולערכיה. "קיימתי שיחה עם מנהלי מוסדות וגרעינים תורניים. לא ביקשתי מהם להצביע לנו אבל התחייבתי לעשת למענם כי אני מאמין שהגרעינים התורניים הם מפעל מיוחד לעם ישראל. כשאני פוגש את ראש ישיבת ההסדר בשדרות אני קודם כל אומר לו תודה רבה על שתלמידיו היו בשדרות בתקופות הכי קשות של הקסאמים. אותם תלמידים רבנים וראשי הישיבה הביאו את התורה כערך העליון ביותר שלנו לעם שלנו"

דוידי מסביר שאינו רואה את מוסדות החינוך של הציונות הדתית כמקור למצביעים אלא כמוסדות שהוקמו למען העם כולו ולטובת אזרחי המדינה כולם "לא נבדוק בציציות מה כל אחד מצביע. אנחנו צריכים להודות להם ולהתחייב להם".