אורית סטרוק באולפן ערוץ 7: "אנחנו לא בכיס של נתניהו"

אורית סטרוק, מועמדת מפלגת 'הציונות הדתית': מפלגה שארץ ישראל חשובה לה לא יכולה להניח הכל בצד. אנחנו זוכרים את אסון אוסלו שבא עלינו בגלל קולות שהתבזבזו.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט' באדר תשפ"א

חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק, מספר 5 ברשימת מפלגת הציונות הדתית לכנסת, קוראת ליו"ר ימינה נפתלי בנט להבהיר שלא יסכים לשבת בממשלה שאינה ממשלת ימין.

"השאלה היא לא אם הממשלה בראשות נתניהו או לא, אלא אם הממשלה כוללת שמאל או לא. מאוד הייתי רוצה שנלך יחד עם נפתלי ואיילת שהם חברים טובים שלי ומתן כהנא שהוא אדם שאני מאוד מעריכה ועוד אחרים. הסיבה שנאלצנו לרוץ בנפרד - וזה כואב לי כי לדוגמה איילת ואני חברות נפש - משום שנפתלי החליט ואמר בצורה מאוד ברורה ומודגשת שהוא מבחינתו שם בצד נושאים 'ימניים' כי כרגע רק נושא הפרנסה חשוב. אנחנו לא יכולים לקבל את הדבר הזה", מסבירה סטרוק בראיון באולפן ערוץ 7.

היא מוסיפה, "לנפתלי מאוד חשובה המערכה על שטחי C. אבל כשהוא נשאל אם ישים בצד את הנושאים האלה בגלל הכלכלה הוא אמר כן. אם אני אשים את המערכה על שטחי C בצד גם אבו מאזן ישים בצד? מפלגה שחשובה לה ארץ ישראל לא יכולה לשים הכל בצד. יאיר לפיד הוא לא שותף אלא יריב שלנו בנושאי ארץ ישראל וזהות יהודית והוא יריב נחוש שיודע לתת פייט. אנחנו באנו לעצור את זה".

סטרוק דוחה את האמירה לפיה מפלגת הציונות הדתית נמצאת בכיסו של ראש הממשלה. "אנחנו לא אמרנו לנתניהו שאנחנו איתו. כתוב בהסכם שאנחנו נהיה איתו אם יקים ממשלה שתטפל בנושאים של זהות יהודית וארץ ישראל. אנחנו לא בכיס שלו אלא קובעים איך ייראה הטיפול של הממשלה בנושאים הללו".

לשאלה האם מפלגתה יכולה להצטרף לממשלה שאינה בראשות בנימין נתניהו היא עונה, "כל ממשלת ימין שתקדם את הנושאים הלאומיים החשובים ושלא תאפשר נגיסה בזהות היהודית של המדינה אנחנו נשמח להיות בה. אני בתור חברה, קוראת לנפתלי להתעורר. זה אסון למדינת ישראל שהוא לא אומר באופן חד משמעי שלא יקים ממשלת שמאל".

סטרוק מגלה גם שלא שיערה שתהיה נציגה משמעותית ברשימה לכנסת. "אני לא ביקשתי להיות ברשימה לכנסת ואפילו אמרתי לבצלאל משום שידעתי שהוא צריך לעמוד באתגרים של איחוד הימין, שאפשר למקם אותי אחרונה ברשימה. המקום הזה היה מבחינתי שוק מוחלט. יחד עם זאת אם הקב"ה רצה כך, אז יש לי מה לתרום בכנסת. כמנהלת שדולת ארץ ישראל בשנים האחרונות אני תוחמת את עצמי לנושא אחד בלבד וכשהייתי חברת כנסת עסקתי במגוון נושאים ואני אשמח לעשות זאת שוב".

לגבי השותפות עם עוצמה יהודית אומרת סטרוק, "איתמר בן גביר וגם מפלגת נעם חברו אלינו במסגרת בלוק טכני. אם הם היו באותן עמדות בדיוק שלנו אז הם היו באים לאותה מפלגה. אחרי הבחירות נוכל להחליט להיפרד אם יהיה בזה צורך. אנחנו רצים ביחד כדי שקולות לא יתבזבזו ויש בכך לקיחת אחריות. אנחנו זוכרים את האסון של אוסלו שבא עלינו בגלל קולות שהתבזבזו".