אחרי 17 שנים: זאב רוזנשטיין השתחרר מהכלא

העבריין יצא לחופשי מכלא רמלה תשעה חודשים לפני מועד שחרורו המקורי. רוזנשטיין הורשע בעבירות הפצת סמים וקשירת קשר לביצוע פשע.

ערוץ 7 , ט' באדר תשפ"א

אחרי 17 שנים: זאב רוזנשטיין השתחרר מהכלא-ערוץ 7
זאב רוזנשטיין
צילום: FLASH90

העבריין זאב רוזנשטיין השתחרר אחר הצהריים (ראשון) מכלא רמלה ויצא לחופשי, תשעה חודשים לפני מועד השחרור המקורי ו-17 שנים אחרי שהחל לרצות עונש מאסר.

ועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט קבעה בשבוע שעבר כי רוזנשטיין (65), שהורשע בהפצת סמים בארצות הברית ובקשירת קשר לביצוע פשע, יוכל להשתחרר בשחרור מוקדם.

"הוועדה מתרשמת כי השנים הרבות בהן בילה האסיר בכלא, הטיפול אותו עבר בשנים 4 האחרונות ומצבו הרפואי, אכן גרמו לו לשינוי תודעתי. אין בשחרורו כדי לסכן את שלום הציבור", נכתב בהחלטה.

על פי הדיווח בחדשות 13, רוזנשטיין סיפר לגורמים בכלא: "עייפתי מהחיים בכלא. אני מבין את נסיבות חיי שהביאו אותי לעולם הפשע, אני לוקח אחריות ואני אעשה הכול כדי להשתקם ולפתוח דף חדש בחיים. אעשה הכול כדי שלא לחזור לעולם הפשע".

כבר ב-2017 דנה ועדת השחרורים באפשרות לקצר את תקופת מאסרו, אך אז הוחלט שלא לאשר את שחרורו המוקדם. הפרקליטות התנגדה אז לשחרורו המוקדם, וטענה כי ישנו מידע מודיעיני שרוזנשטיין עדיין פעיל בעולם הפשע ושישנם גורמים המעוניינים לפגוע בו.