ד"ר אנתוני פאוצ'י: "חבישת מסיכות - גם בשנת 2022"

רק 12.9 מהאמריקנים קיבלו חיסון. ד"ר אנתוני פאוצ'י: למרות החיסונים יתכן שאזרחי ארה"ב יצטרכו לעטות מסיכות פנים גם בשנה הבאה.

ניסן צור - ערוץ 7 , ט' באדר תשפ"א

ד"ר אנתוני פאוצ'י: "חבישת מסיכות - גם בשנת 2022"-ערוץ 7
אילוסטרציה
iStock

בעוד מבצע החיסונים בארה"ב מתקדם ומספר הנדבקים החדשים מדי יום רושם ירידה, יתכן כי האמריקאים יצטרכו לחבוש את מסיכות הפנים גם לאורך כל השנה הבאה. זו התחזית הקודרת של המומחה בכיר למחלות זיהומיות וראש צוות המאבק בקורונה של הבית הלבן, אנתוני פאוצ'י.

בראיון לרשת CNN נשאל פאוצ'י האם אזרחי ארה"ב צריכים לצפות כי גם בשנה הבאה הם יידרשו לעטות את מסיכות הפנים על מנת להגן על עצמם מפני הידבקות בנגיף הקורונה. התשובה של פאוצ'י היתה "כן, אני חושב שזה אפשרי".

הוא הוסיף כי לדעתו הדבר תלוי בעיקר ברמת ההידבקות היומית והתפשטות הנגיף, וכן במוטציות החדשות שיתפתחו בחודשים הקרובים.

פאוצ'י צפה כי חלק מההגבלות שהוטלו על אזרחי ארה"ב בחודשים האחרונים יוסרו בקרוב. "אני חושב שתהיה לנו רמה משמעותית של חזרה לנורמליות, לאחר הנטל הנורא שעבר על כולנו בשנה האחרונה. גם אם נצטרך להמשיך ולחבוש מסיכות עד שנת 2022, החיים יהיו הרבה יותר טובים מכפי שהם כרגע", אמר פאוצ'י.

המומחה הבכיר אמר כי רק כאשר "הוירוס לא יהווה יותר איום" והמוטציות החדשות לא יהפכו למדבקות יותר, אפשר יהיה להסיר את חובת חבישת מסיכות הפנים. "אם נצליח לשלב בין חיסון מרבית האזרחים במדינה להגעה לרמה נמוכה ביותר של הנגיף בקהילה, אני מאמין כי נוכל לומר שאין לנו יותר צורך לחבוש מסיכות פנים", אמר פאוצ'י.

על פי ה"וושינגטון פוסט" עד היום קיבלו רק 12.9 אחוזים מאזרחי ארה"ב לפחות מנת חיסון אחת, ומבצע החיסונים התעכב בימים האחרונים בעקבות סופת חורף עזה שפקדה חלקים גדולים מארה"ב.