אנטישמיות ברשת NBC: ''מנחש שזה החצי היהודי"

הקומיקאי מייקל צ'ה התייחס לחיסון מחצית האוכלוסיה בישראל ואמר "אני מנחש שזה החצי היהודי". ההתבטאות זכתה לביקורת חריפה ודרישה להתנצלות.

ניסן צור - ערוץ 7 , ט' באדר תשפ"א

אנטישמיות ברשת NBC: ''מנחש שזה החצי היהודי"-ערוץ 7
חיסון לקורונה
istock

התבטאות אנטישמית באחת מהתוכניות הפופולריות ביותר בארה"ב?

הקומיקאי מייקל צ'ה שהופיע בתוכנית "סטארדיי נייט לייב" התייחס לדיווחים כי ישראל הצליחה לחסן כבר מחצית מהאוכלוסיה שלה נגד קורונה, ואמר כי "ישראל מדווחת כי חיסנה כבר מחצית מהאוכלוסיה שלה. אני מנחש כי מדובר בחצי היהודי".

הבדיחה הלא מוצלחת של הקומיקאי האמריקאי גרמה לצחוק בקהל, אך זכתה לקיתונות של ביקורת ברשתות החברתיות ודרישה להתנצלות מצד ארגונים יהודיים שטענו כי מדובר בבדיחה אנטישמית.

"מייקל צ'ה מסאטרדיי נייט לייב עוסק יותר בהומור אנטישמי. הפצת שנאה נגד יהודים על ידי הנצחת עלילות היא לא עניין מצחיק", כתב אחד הגולשים, בעוד אחר הוסיף "מדוע לעשות בדיחה כל כך חסרת טעם, חסרת הומור, שאינה עושה דבר יותר מאשר להפיץ שקר אנטישמי מכוער, מייקל צ'ה. מדוע לעשות זאת?".

שדרן הרדיו היהודי האמריקאי דב הייקינד, המשמש גם כחבר בית הנבחרים האמריקאי מטעם המפלגה הדמוקרטית, התייחס להתבטאות מעוררת המחלוקת של הקומיקאי האמריקאי. "לא מפתיע שזה מגיע מ"סאטרדיי נייט לייב", מכיוןן שיש להם רקורד ארוך של אנטישמיות. אבל מייקל צ'ה או מי שכתב את "הבדיחה" הוא כמובן גם לא מודע לעובדה שבישראל יש אזרחים ערבים שקיבלו את החיסון לפי אותה מועמדות כמו יהודים!", כתב הייקינד.

גולש נוסף כתב כי "43 אחוזים מאזרחי ישראל הערבים כבר חוסנו, וזה כבר היה הרבה יותר אם סוג התעמולה מלא השנאה שמפיץ מייקל צ'ה לא היה בסביבה".

בשבועות האחרונים זוכה התוכנית האמריקאית לביקורת חריפה על הנטייה הפוליטית הברורה שלה, לאחר שהקומיקאים בתוכנית אינם מפנים את אותם חיצי ביקורת ולעג כלפי הנשיא ג'ו ביידן, כפי שנהגו לעשות מדי שבוע כלפי קודמו בתפקיד הנשיא דונלד טראמפ.