מחשש להתקהלויות מסוכנות: דיונים במשרד הבריאות על הגבלות בפורים

בכירי המשרד שוקלים להטיל עוצר לילי או להחמיר את ההגבלות כדי למנוע מסיבות והפרות המוניות • חיסוני פייזר הולכים ואוזלים

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט' באדר תשפ"א

מחשש להתקהלויות מסוכנות: דיונים במשרד הבריאות על הגבלות בפורים-ערוץ 7
מחלקת קורונה בשערי צדק
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

במשרד הבריאות נערכים לקראת הטלת הגבלות מחמירות בחג הפורים כדי למנוע התקהלויות המוניות שיביאו לזינוק בהיקף התחלואה בישראל.

פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש כבר אמר בפה מלא שעלייה בתחלואה תוביל להטלת סגר נוסף, ולכן בצמרת המשרד מבקשים להטיל עוצר לילי בחג שימנע מסיבות מחתרתיות שיהפכו לחגיגות הדבקה בקורונה.

בתדרוך שקיים אחר הצהריים אמר פרופ' אש כי "אפשר לקיים תפילות תחת התו הירוק, אפשר לקיים את חגיגת החג במסגרת המשפחה - אבל הסעודות הגדולות, המסיבות והטישים אסורים לגמרי ויש בהם סכנה לבריאות של כולנו. אני קורא לכל החוגגים להימנע מהמסיבות. התוצאה ידועה מראש, יותר מאומתים וחולים קשה וסגירת המשק והחינוך".

"אם יהיה גל של תחלואה בעקבות החג, אנחנו נצטרך לסגור שוב את המשק והחינוך, עד כדי סגר", הזהיר פרופ' אש. "זה למרות ההתקדמות היפה של מבצע החיסונים. החיסונים לא יעזרו לבד, אי אפשר לסמוך רק עליהם. אנחנו נצטרך התנהגות אחראית של כולנו".

גם שר הביטחון בני גנץ התייחס הערב לנושא ואמר בתום ביקור בנתב"ג: "חייבים להקפיד למנוע התקהלויות בפורים, נצטרך לעשות עוד הידוקים בשביל להבטיח את הבריאות של כולנו".

בתוך כך, משרד הבריאות הודיע לקופות החולים כי בעוד כשבועיים תיגמר אספקת החיסונים מפייזר, ועליהן להיערך לקראת מתן חיסוני ''מודרנה''. בחדשות 12 דווח כי המשלוחים הבאים של פייזר צפויים להגיע עם מאות אלפי חיסונים, אך החיסונים ישמשו את מי שהתחסן במנה הראשונה ועדיין לא קיבל את השנייה.