נתניהו על פטירת אסנת בן שטרית: "קורע לב"

ראש הממשלה ביקר באילת והתייחס למותה הטרגי של אסנת בן שטרית, בת ה-32 שנדבקה בקורונה בהיריון ונפטרה. היא הותירה אחריה בעל וארבעה ילדים קטנים.

ערוץ 7 , ט' באדר תשפ"א

נתניהו על פטירת אסנת בן שטרית: "קורע לב"-ערוץ 7
אסנת בן שטרית
צילום: אינסטגרם

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (ראשון) במלון רויאל ביץ׳ באילת עם פתיחת ענף המלונאות באמצעות התו הירוק.

"אני נמצא כאן באילת כדי לבחון מקרוב את השימוש בדרכון הירוק, המלון עומד להיפתח לחדרים ביום שלישי", אמר נתניהו. ''אני מקווה שאילת כולה תיפתח כאי ירוק בימים הקרובים. אם אתם באים עם הדרכון הירוק, אתם יכולים להיכנס לבתי המלון, אפשר ללכת כמובן גם לחדרי כושר ולשאר הדברים שניתן.

''בארצות הברית, שתי צעירות בפלורידה התחפשו לנשים מבוגרות כדי לקבל את החיסון. פה יש חיסון לכל אחד. אני מתחנן בפניכם, מבקש מכם, לכו להתחסן''.

ראש הממשלה התייחס למותה הטראגי של אסנת בן שטרית, אם לארבעה ילדים מגבעת זאב שנפטרה מקורונה בגיל 32. ''ראינו את המקרה הטראגי של אסנת בן שטרית, אם לארבעה ילדים שנפטרה מקורונה. זה פשוט קורע את הלב. אני מבקש מכם, צעירים, מבוגרים - לכו להתחסן. קחו את הדרכון הירוק שלכם ותלכו לבתי המלון, בהמשך למסעדות, לטיסות, תחזרו לחיים ותשמרו על החיים''.

אסנת מהיישוב גבעת זאב הסמוך לירושלים הובאה בצהריים למנוחות, וילדיה הקטנים שהשתתפו במעמד הקשה אמרו את הקדיש עם בני משפחתם.

בן שטרית היתה בשבוע ה-30 בהריונה. המאמצים להחיות את העובר לא צלחו אף הם. אסנת הותירה אחריה בעל וארבעה ילדים.

הצעירה בהריון מתקדם אושפזה עקב מצוקה נשימתית ביחידה לטיפול נמרץ לחולי קורונה בהדסה עין כרם ביום שלישי האחרון, כשהיא במצב קשה. אמש התדרדר מצבה ובן שטרית פיתחה כשל רב מערכתי. אל היחידה הוזעק צוות רב תחומי בכיר הכולל מומחי טיפול נמרץ והרדמה, מיילדות וגניקולוגיה, צוות אקמו ומנתחי לב חזה.

בבית החולים מציינים כי הצוות החל בטיפול מידי וביצע החייאה ממושכת ביותר ואף בוצע ניתוח קיסרי (בשבוע 30) במטרה לנסות ולהציל את העובר.

אולם, מצבם של בן שטרית ושל העובר היה אנוש ולמרות חיבורה של היולדת למכשיר האקמו ועל אף המאמצים להציל אותה ולהציל את חיי העובר ביחידת טיפול נמרץ פגים, השניים נפטרו.

משפחתה של אסנת יצאה בימים אלו לקמפיין גיוס המונים, לסיוע למשפחה לחצו כאן