יניב עשור
יניב עשור צילום: דובר צה''ל

האלוף יניב עשור נכנס היום (א') לתפקידו כראש אגף כוח האדם, במקומו של האלוף מוטי אלמוז המסיים היום ארבע שנות כהונה בתפקיד.

טקס החילופים נערך בבסיס תל השומר במתכונת מצומצמת, בשל הנגיף קורונה, במעמד הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי, חברי פורום מטכ"ל ומשפחות אלמוז ועשור.

כוכבי אמר בטקס: "צה"ל הוא צבא העם המהווה עוצמתו ומקור כוחו. כפועל יוצא מכך, הוא זוכה בחיילים הטובים ביותר ובאופן טבעי למפקדים הטובים ביותר. אלו הטוענים כי הגיעה העת לעבור למודל של צבא מקצועי אינם מבינים שסוד כוחו של צה"ל הוא איכות חייליו ומפקדיו, שתנאי לצבא מקצועי הוא איכות הפיקוד, וזו תיפגע בכל מודל שאינו מודל צבא העם.

''חובתי כמפקד הצבא לדאוג למשרתי הקבע, חובת חברי המטה הכללי לדאוג להם, וחובת כל מפקד לדאוג לאנשיו. חובתנו לדאוג להם בכוחות עצמנו, ובראש ובראשונה לספק להם יחס נאות, אתגר ומשמעות. אך חובתנו הנוספת היא להבטיח שיהיו להם תנאים הוגנים וראויים, הן במטרה לתגמל את שירותם התובעני והן במטרה לשמור על איכותם''.

כוכבי הוסיף: ''אנו ערים וקשובים לצרכי המדינה ופתוחים לכל ביקורת, אבל חובתנו לשמור מכל משמר על המשרתים בצה"ל, אשר קובעים את איכותו. כל מי שמנסה לפגוע בהם פוגע במגיניו שלו ומנסר את ענף הביטחון שעליו הוא יושב. כל מי שאינו מוקיר את המסירות והשירות התובעני מחליש את צה"ל ואת ביטחון המדינה".

מוטי אלמוז
מוטי אלמוז צילום: דובר צה''ל

ראש אכ״א היוצא, האלוף מוטי אלמוז, אמר בטקס: ״אין מעמד או טקס פרידה מכובד וראוי שיהיה בצה״ל, שלא נביט שוב בעצמנו ונחשוב על עוד מאמץ, או קצה מודיעיני, או קצה כל שהוא, כדי להביא את רון, הדר ואורון הביתה".

"נחפש דרכים לאתר גופות ולוחמים שיצאו לקרבות ואנחנו לא יודעים היכן הם, עד שישובו למשפחות שלהם. הם בנימי הנפש של כולנו״, הוסיף אלמוז.

ראש אכ״א הנכנס, אלוף יניב עשור, אמר כי ״לפעול מתוך אהבת אדם ואהבת הארץ, לטיפוחו ולהעצמתו של המשאב החשוב ביותר שעומד לידי צה״ל, ולידי עם ישראל: האנשים. אמון הציבור בצה״ל הוא אבן יסוד ביכולתנו לממש את ייעודנו כצבא, ועלינו לעשות הכל כדי להעצימו ולהיות ראויים לו״.