הקשר בין התנגדות לחיסונים לחטא המתאוננים

עמית סגל: מדי יום נוחת עלינו מהשמיים מן מופלא - חומר מציל חיים. אבל מיליון וחצי ישראלים מפונקים עדיין מעזים להתלונן על הלחם הקלוקל.

רפאל לוי , ט' באדר תשפ"א

הקשר בין התנגדות לחיסונים לחטא המתאוננים-ערוץ 7
עמית סגל
צילום: Hadas Parush/Flash90

הפרשן הפוליטי של חדשות 12, עמית סגל, בפרשנות הקושרת את החטא של עם ישראל אשר מתלוננים על המן במדבר ובין ההתנגדות לחיסונים.

בעמוד הפייסבוק שלו כתב סגל: "אחד החלקים המחשידים בתורה הוא סיפור המן שירד על בני ישראל. מילא לחם שמימי שיורד כל בוקר, וטעמו משתנה בפה של כל אחד לטעם האהוב עליו. זה עוד הגיוני יחסית להמשך: בני ישראל העזו להתלונן על ארוחות החינם שהם מקבלים מהשמיים: נפשנו קצה בלחם הקלוקל, אמרו. נו באמת, זה לא יכול להיות".

בהמשך מותח סגל ביקורת קשה על גיסה של אסנת בן שטרית שנפטרה הבוקר מנגיף הקורונה בחודש התשיעי להריונה, אשר סיפר כי הוא היה מהראשונים שפתחו קבוצות וואטסאפ נגד החיסון, "אתם מבינים? יום יום הטמבל הזה שמע בחדשות על עוד 30 ישראלים שמתו, ועוד 69, ועוד 87, אבל הוא היה צריך שהמוות ידפוק בחלונו כדי ״שיהיה שלם עם עצמו״. בשם השיעמום והיוהרה הוא עדיין לא מתנצל על שהמילים שלו יצרו את האווירה הרעילה ששלחה את גיסתו למות".

בסיום שב וממשיל סגל את החיסון למן: "מדי יום נוחת עלינו מהשמיים בבקבוקונים זעירים מן מופלא: חומר מציל חיים. אבל מיליון וחצי ישראלים מפונקים עדיין מעזים להתלונן על הלחם הקלוקל"