הנהלת החמ"ד מבקרת את נוער הגבעות

ראשי החמ"ד הגיעו לראות מקרוב את פעילות ''הרועה העברי'', חווה חקלאית המנתבת נוער גבעות לפעילות חיובית. "עלינו לקלוט ולהכיל אותם באהבה"

אורלי הררי - ערוץ 7 , ט' באדר תשפ"א | עודכן: 22:06

הנהלת החמ"ד מבקרת את נוער הגבעות-ערוץ 7
ראשי החמ"ד בביקור
צילום: חופשי

ראשי החמ"ד במשרד החינוך הגיעו לראות מקרוב את פעילות ''הרועה העברי'', ארגון חינוכי המנתב נוער במרחב הגבעות ביהודה ושומרון לפעילות חיובית, תוך הענקת ליווי אישי לכל אחד ואחת.

הנערים ישנים באוהלים, במיטות שבנו בעצמם, לומדים לאלף כלבים, לטפל בסוסים ובכבשים ולהכין גבינות, ובעיקר - עוברים תהליך שיחזיר אותם למסגרות מהן נפלטו, חלקם בגיל 12.

בחוות ''הרועה העברי'' מנסים לשקם את נערי הגבעות, כאשר המטרה היא לסיים את השנה עם אפס חניכים.

הנהלת החינוך הדתי החליטה לצאת לגבעות בעקבות מותו של אהוביה סנדק ז"ל ואירועים נוספים, שהביאו לרצון ללמוד ולהביא לידי מימוש תכניות חינוכיות פדגוגיות לחיבורם של תלמידי הגבעות למערכת החינוך הממלכתי דתי.

צילום: חמ"ד

מנהל החווה, רועי סימון, פרס את היקף העשיה עם הנערים, את המשנה החינוכית, דרכי העבודה האתגרים והמחשבות. הנהלת החמ"ד פגשה את הרב יהודה ליבמן, ראש ישיבת 'פרי הארץ' ברחלים ללימוד צורכי התלמידים ומקומו של מינהל החמ"ד כסיוע בתהליכי החינוך. יחד נדונו שאלות הקליטה, התמדת תלמידים במוסדות החינוך, דרכי ליווי וחניכה במקרה של נשירה.

חברי הנהלת החמ"ד נחשפו לתופעה וחשו את אחריותם בטיפולה. שוש נגר, מ"מ ראש מינהל החמ"ד, קראה לצוות ההנהלה לעטוף את כל תלמידי החמ"ד, ללוותם במשך ימי הלימוד ואחריו, כבנים במשפחה.

רועי סימון חתם את המפגש: "נוער הגבעות הם נערי החמ"ד, עלינו לקלוט ולהכיל אותם באהבה, בדרך הנכונה להם ומתוך רצון לשלבם חזרה למוסד החינוכי שלמדו בו, זוהי אחריותינו החינוכית".