הח"כים בביקור ב'עלה'
הח"כים בביקור ב'עלה' צילום: דוברות עלה

חברי הכנסת ינון אזולאי ויוסי טייב מתנועת ש"ס ביקרו במרכז 'עלה' החדש בבני ברק ונחשפו לאתגרים הגדולים שמולם ניצבים משפחות הילדים והנערים המתמודדים, וכן צוותי המטפלים.

אזולאי וטייב התקבלו בפתח המרכז על-ידי מנכ"ל ומייסד רשת 'עלה' הרב יהודה מרמורשטיין, שהציג בפניהם את המרכז הענק והחדיש שנבנה באחרונה עבור מאות ילדים ונערים עם מוגבלויות שונות.

הרב מרמורשטיין הציג בפני הח"כים את המוגבלות הקשה שאותה הם חווים דווקא מול הבירוקרטיה הישראלית, לצד החסמים הבלתי אפשריים שהם נאלצים לעבור כדי להעניק לכל ילד נוסף עם מוגבלות שכלית את הסיוע החיוני הנדרש עבורו.

הח"כים נחשפו גם לעובדה הקשה שאיתה מתמודדים הנערים לאחר שהגיעו לגיל 21, כאשר הם ובני משפחותיהם עומדים מול מציאות עגומה, שלא מאפשרת להם כל מסגרת מתאימה כדי להמשיך בה את חייהם בהתאם לצורכיהם.

במהלך הביקור תיעדו חברי הכנסת את המצוקות אליהן נחשפו והבטיחו לפעול באופן מיידי על מנת לקדם פתיחת מנהלת מסודרת לריכוז וטיפול בילדים ואזרחים עם מוגבלויות, וזאת על מנת להקל ולו במעט על סבלם וסבל בני משפחותיהם, ולוודא שגם אחרי גיל 21 יוכלו להמשיך את מסלול החיים המתאים עבורם.

הרב מרמורשטיין: "אני מודה לחברי הכנסת שבאו והרגישו את הילדים המיוחדים שלנו ב'עלה', ההבנה שלהם בצרכים שלנו יועילו לנו לקדם את כלל ילדי ובוגרי 'עלה' בכל רחבי הארץ".