ישראל מול ספרד הערב
ישראל מול ספרד הערב צילום: FIBA.BASKETBALL

יש עתיד. מעטים הפעמים בהם נבחרת ישראל בכדורסל נהנתה ממחמאות למרות הפסד. הערב (ראשון) זה בדיוק מה שקרה כאשר הנבחרת סיימה את קמפיין מוקדמות אליפות אירופה בכדורסל, היורובאסקט, עם הפסד צמוד לנבחרת ספרד בתוצאה 78:73.

המחמאות לנבחרת ישראל הגיעו לא בגלל הפסד צמוד לאחת מנבחרות הכדורסל הטובות בעולם, אלא בזכות העובדה שזו סיימה את הקמפיין במקום הראשון בבית, עם חמישה ניצחונות והפסד אחד בלבד, הערב לנבחרת ספרד עליה גברה במשחק הקודם ביניהן.

למעשה, הערב בא אל סיומו אחד הקמפניים הטובים ביותר של נבחרת ישראל בכדורגל אי פעם, כשזו מעפילה לאליפות אירופה בכדורסל בפעם ה-14 ברציפות. לא דבר של מה בכך.

אחרי שרשמה 5 ניצחונות בקמפיין שהתקיים בבועה בפולין בשלוש חלונות, כל זאת בשל נגיף הקורונה, הערב החבורה הישראלית של עודד קטש במשחקו האחרון ככל הנראה כמאמן הנבחרת עקב חתימתו בפנאתינייקוס היוונית,

כמו במשחק שעבר מול הספרדים שהפעם התייצבו בסגל חלש אפילו יותר מהפעם הקודמת, גם הערב הצליחה הנבחרת הישראלית לחזור מפיגור דו-ספרתי, רק שהפעם החטאות עונשין רבות וחוסר דיוק בהתקפה במאני טיים עלו להם בהפסד לפרוטוקול. הפסד שקצת מחזיר אותם לפרופורציה ועדיין לא מונע מהם לסיים ראשונים עם המאזן הטוב ביותר בבית בדרך לאליפות אירופית 14 ברציפות.

אפילו חלש מהמפגש נגד ישראל בנובמבר, כשבין השחקנים הבולטים נמצאים ג'ונתן בריירו, דריו בריזואלה וצ'אבי לופס-ארוסטוגוי.